Sondaj:

Cu cine veţi vota la alegerile prezidenţiale din noiembrie?

V. Ponta
K. Iohannis
C.Tăriceanu
E. Udrea
D.Diaconescu
M.Macovei
C.V.Tudor
G. Funar
T. Meleşcanu
altul

Sondaje vechi »


Contact:

Adresa:
Targu Jiu, str. Unirii, nr. 36 (Complex Gârdu, intrarea prin spate)
Telefon:
0353/41.00.41
Fax:
0353/415.666
E-mail:
redactia@pandurul.ro





« Alte articole din categoria Actualitate

Miting de amploare al minerilor la Târgu Jiu

Actualitate

Consiliul de Coordonare al Uniunii Sindicatelor Miniere Oltenia a decis organizarea unui miting în data de 5 aprilie, hotărârea fiind luată după consultarea a circa 300 de lideri. Potrivit USMO, mitingul va avea loc pe 5 aprilie, la sediul  secundar  al Complexului Energetic Oltenia, sediul Diviziei Miniere. Sindicaliștii au mai anunțat că vor face demersuri la Ministerul  Economiei  în vederea prezentării  încălcărilor  grave ale Contractului Colectiv de Muncă de către  Directorat şi a rezultatelor economice dezastruoase ale Complexului Energetic Oltenia. Liderii sindicali au mai hotărât să ceară demiterea Directoratului CE Oltenia pentru management defectuos, cât şi pentru încălcarea legislaţiei muncii şi abuz în serviciu prin nerespectarea hotărârilor judecătoreşti executorii. În plus, potrivit unui comunicat de presă, pe 21 martie ei vor avea o întâlnire cu parlamentarii gorjeni, la Rovinari. (M.B.)



 
 
  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noteaza articolul.

Nota curentă: 5.0 din 1 vot

Taguri:

Comentarii

Pandurul nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastră vă revine în exclusivitate.

  1. de GOGU:
    HAI SI-O MERE !
    2014-03-17, 00:28:50 (adresa: 79.117.235.*)
  2. de miner:
    o sa fie iar un mare fas de miting ca si pichetarile... niste incompetenti...
    2014-03-17, 05:27:55 (adresa: 79.117.212.*)
  3. de RBL:
    Minerule, cand zici ,,niste incompetenti,, te referi la cei din conducerea CEO, banuiesc.Ca altfel ce mare competenta trebuie ca sa participi la un miting. Dar tu nu vei participa, competentule.
    2014-03-17, 06:04:36 (adresa: 31.14.141.*)
  4. de psd-ist:
    Hai baietii ,se poate scapa de psd !
    2014-03-17, 06:26:49 (adresa: 82.137.10.*)
  5. de Dddds:
    VeziTi de treaba ta minerule! Eu sunt din jilt si nu sunt tradator cum zic ceilalti, o sa venim si din jilt la miting
    2014-03-17, 07:49:49 (adresa: 79.118.113.*)
  6. de miner:
    vine si stamacoiu .el simbata si duminica lucreaza in locul nevestei.asa a lucrat si duminica,dar numai pina la 10 ca apoi a mers la conferinta.a luat si ea post dublu si s-a achitat si el de sarciniile de sindicalist.ce parere aveti domnule ciurel?
    2014-03-17, 08:23:53 (adresa: 81.180.125.*)
  7. de ????:
    DE LA CARIERA ROSIA O SA AVEM ACELASI EFECTIV COMPLET CA SI INAINTE ( LADARU , POETE , PESCARU SI CEILALTI 4 ] VA BAZATI PE NOI O SA STAM TOT ASCUNSI PRIN SCARILE DE BLOC DAR DACA REUSESTE CEVA CA DE FIECARE DATA AM FOST SI NOI
    2014-03-17, 08:35:00 (adresa: 188.173.208.*)
  8. de mariusel:
    e singura cale:grevaaa si demiterea incompetentilor,pana nu darama definitiv mineritul!
    2014-03-17, 09:17:18 (adresa: 92.80.1.*)
  9. de psd:
    @ionel ,nu cumpara nimeni energie ,nu sunt de vina ciurel ,raut etc
    2014-03-17, 09:29:50 (adresa: 86.122.206.*)
  10. de MINER:
    DA ,esiti ca prostii in strada iar pentru a apara posturile si salariile TESA, ca o sa ramaneti voi fara locuri de munca , de tot ,o sa-i coboare pe cei de la TESA in locul vostru ,si voi o sa fiti viitorii SOMERI ai GORJULUI ,si va meritati soarta ca nu vreti sa deschideti ochii ,sa vedeti ce cereti de fapt.,ce vi se spune voua este praf in ochi, ca sa puneti botul sa esiti in strada. NICIODATA NU S-A ESIT IN STRADA CU ADEVARAT PENTRU MUNCITORI. [ dar PUTEREA si PROSTIA sta in multime ].
    2014-03-17, 10:12:18 (adresa: 31.14.131.*)
  11. de dan dan:
    pt miner:daca gandesti precum scrii, o sa "esi "in strada chiar degeaba.NOROC BUN
    2014-03-17, 11:01:42 (adresa: 82.137.14.*)
  12. de Ciurel pt 9 si 10:
    Pai cum sa vindem energie, ce aveti sunteti nebuni? Inregistram profit si nu mai putem vinde CEO-ul pe nimic si de unde mai iau eu CIUREL cu seful meu VICTOR VIOREL POTA comisioane de cateva zeci de milioane de euro, poate chiar 100 milioane din care eu 10 mil, sefu' VIOREL VICTOR 50 iar PARTIDUL 40 ca doar na baieti golani si noi. Din aia de la partid na mai dam si noi o galeata o umbrela un mic, prostim si noi poporu. Deci nu va mai strofocati atata ca nu vrem sa vindem energie nu ca nu putem, doar suntem destepti, cine ne suna sa cumpere ii indrumam catre HIDRO ca acolo e mai ieftin. Febra rosie e forta asa ca ciocul mic.
    2014-03-17, 11:19:42 (adresa: 178.138.34.*)
  13. de Viorel:
    Adevărat graesti,poziția 15.Felicitari...Mai bine duce CEO spre râpa si astfel o poate vinde Ponta la preț de nimic dar cu un comision consistent...
    2014-03-17, 12:45:53 (adresa: 82.78.192.*)
  14. de Piratul:
    sa iasa TOTI in strada ... nu cateva zeci !
    2014-03-17, 15:09:09 (adresa: 85.122.150.*)
  15. de gfd:
    Numai maidanu va scapa de hotii astia.iesiti toti in strada sa fie macar 5000 sa vedem daca mai sunteti ignorati
    2014-03-17, 19:41:25 (adresa: 86.123.124.*)
  16. de pt 6:
    tu esti miner mah,papagal rosu ce esti!esti catzelusu lu ruset,unu dintre pechinezii dresati ca sa latre pe margine,unu caruia nu-i place munca si sta toata ziulica cu telefonu in mana,esti brabescu,cel de la protectia munci,cine nu te stie,poate te crede,dar esti un parlit de ingineras care a loat ordonanta de la petrol si ai venit cu muci la nas pe funtie de mare sef,ca tu esti mare sluga la partide politice de la putere si pe tine nu te poate nimeni misca!acu faci si sindicat si latrii la cei care te-au primit si ti-au dat o paine alba sa mananci...jigodie ce esti!...daca pune mana pe tine mesteru,cred ca o sa zbori din intrepindere,ca apolo 13
    2014-03-17, 21:05:49 (adresa: 109.97.224.*)
  17. de Latrau:
    Iar face Panduru greva ? Cu alea, alea , cu amploare .. Marine ?! Da le ba banii ... Esti nebun?
    2014-03-17, 22:57:56 (adresa: 79.118.115.*)
  18. de plagiat!:
    Diane..ai mai incercat si cu motocu ;te-ai convins ca este un fraier ,asculta daca incerci sa mai promovezi prostia eu personal si vei afla la vreme il dau in ,,gat ,, pe fraier ca habar nu are de ce este in jurul lui ,piata de energie ??!/1 este grea pt mintea lui motocu daca ajunge la prima miscare"" director de orice fel am reclamat plagiatul asa ca daca vreti liniste faceti liniste daca riscati e pielea voastra puneti c.r u.la bataie in locul lui motocu ?! eu astept!
    2014-03-17, 23:58:24 (adresa: 82.137.15.*)