Sondaj:

Cu cine veţi vota la alegerile prezidenţiale din noiembrie?

V. Ponta
K. Iohannis
C.Tăriceanu
E. Udrea
D.Diaconescu
M.Macovei
C.V.Tudor
G. Funar
T. Meleşcanu
altul

Sondaje vechi »


Contact:

Adresa:
Targu Jiu, str. Unirii, nr. 36 (Complex Gârdu, intrarea prin spate)
Telefon:
0353/41.00.41
Fax:
0353/415.666
E-mail:
redactia@pandurul.ro





« Alte articole din categoria Politica

Câte voturi a câştigat Dan Diaconescu în prima zi de campanie la Târgu Jiu

Politica - Daiana MILITARU
(citeste alte articole de acelasi autor »)


Dan Diaconescu a avut joi şi vineri primul contact cu electoratul, de când este candidat pe colegiul 6 Târgu Jiu, unde va lupta cu Victor Ponta. Campania lui DD va fi diferită de ceea ce au văzut târgujienii până acum. Măcar şi pentru faptul că este transmisă minut cu minut pe OTV, fiind astfel cea mai transparentă campanie electorală din câte s-au văzut, la care au acces şi adversarii politici. Dan Diaconescu şi-a găsit deja 200 de „consilieri”, oameni care l-au aşteptat vineri dimineaţa la sediul partidului. A urmat o plimbare prin Obreja, fieful care părea de nepătruns al PSD, unde „domnu Dan” a primit asigurări de la zeci de romi că îl vor ajuta să dea cu Ponta de pământ.

Cei mai mulţi politicieni fac eforturi uriaşe să ajungă la electorat. Organizează evenimente, mese, folosesc din plin structurile partidului. Ceea ce va face şi Dan Diaconescu, după cum a povestit serile trecute la OTV. Dar, pe lângă faptul că va merge el la electorat, a avut plăcuta surpriză să vadă că a venit electoratul la el. Astfel, la lansarea de joi seara, care a avut loc la restaurantul Bon Mariage, cele 600 de locuri pregătite de organizatori s-au dovedit insuficiente pentru cei aproape o mie de membri şi simpatizanţi PP-DD veniţi din tot judeţul. Iar vineri dimineaţa, cu noaptea în cap, zeci de gorjeni aşteptau deja la uşa partidului să îşi spună ofurile lui Dan Diaconescu.

Şi-a câştigat electoratul oferind carnete de partid

Pe parcursul a câteva ore, Dan Diaconescu a semnat 200 de carnete de partid târgujienilor care au venit să îl vadă. Pe cei care locuiesc în colegiul 6 Târgu Jiu i-a numit consilierii lui personali. Cu toţii i-au promis că vor reveni în această săptămână la sediul de campanie cu încă 10 susţinători. Mai mult, toţi au acceptat să îşi pună la balcoane sau pe case bannere cu mesajul: „Şi eu votez Dan Diaconescu!”. Interesant este că oamenii nu au cerut nimic, doar s-au plâns de abuzurile justiţiei, ale funcţionarilor primăriei, de pensiile mici şi de lipsa locurilor de muncă.

A promis redeschiderea fabricilor şi dublarea pensiilor

„Am lucrat la Fabrica de Pâine şi după 20 de ani de muncă am rămas pe drumuri. Nu am cu ce trăi, iar pentru a beneficia de subvenţie la căldură trebuie să nu am găini şi drujbă de tăiat lemne. Am cumpărat ce am putut pe vremea când aveam serviciu. Acum ce să fac cu ele, să le vând pentru a putea să iau ajutor de încălzire a locuinţei?”, a întrebat o târgujiancă. Dan Diaconescu a promis că va redeschide fabricile care au funcţionat în Târgu Jiu înainte de Revoluţia din 1989. „Nu înţeleg cum într-un oraş în care primarul e la al patrulea mandat toate fabricile au fost închise. Când vom veni noi la putere se vor îndrepta lucrurile. Vom avea fabrici de pâine, de sticlă, de cărămidă aşa cum era cândva. Nu mai aveţi mult de răbdat, în decembrie va avea loc revoluţia violet care va înlătura culoarea roşie de la putere. Din banii pe care vi-i fură acum Guvernul vom dubla salariile bugetarilor şi pensiile”, a declarat Dan Diaconescu.

A dormit în gară în aşteptarea lui DD

Un pensionar din Brad a dormit o noapte în gara din Târgu Jiu pentru a putea vorbi cu liderul Partidului Poporului. Acesta a cerut ajutorul lui Dan Diaconescu ca să-şi poată aduce fiul înapoi în ţară. „Am venit de la Brad şi am dormit noaptea trecută în gară. Am auzit de la televizor că veniţi la Târgu Jiu şi vreau să stau de vorbă cu dumneavoastră. Am un băiat inginer în petrochimie. A terminat trei facultăţi. La Facultatea de la Iaşi a făcut şi o inovaţie. E plecat din ţară. Lucrează în Kazahstan, la o firmă care se ocupă cu extracţia ţiţeiului. E plătit bine, dar eu îl văd o dată pe an. Dacă ar avea de muncă în ţară ar fi lângă mine şi şi-ar întemeia o familie aici. E singurul meu sprijin şi vă rog faceţi ceva pentru tinerii care sunt nevoiţi să muncească în străinătate”, a cerut Ioan Chifor. 

MEMBRI

Dan Diaconescu a completat adeziuni şi a împărţit carnete de membru de partid. „Avem 14.000 de membri. Toţi au adeziuni, însă de acum vor avea şi carnete de membru de partid”, a declarat Diaconescu.



 
 
  • Currently 4.47/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noteaza articolul.

Nota curentă: 4.5 din 17 voturi

Taguri:

Comentarii

Pandurul nu este responsabilă juridic pentru conţinutul textelor de mai jos. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastră vă revine în exclusivitate.

  1. de IULIA TABACU:
    Vrem revolutia violet caci cea rosie ne a fript si la propiu si la figurat desi Ponta si a trimis slugile prin Canada dar majoritatea emigrantilor au plecat din tara datorita ciumei rosii psdiste ca nu sunt locuri de munca in tara iar cele citeva sunt f f prost platite in comparatie cu occidentul
    2012-11-05, 06:12:26 (adresa: 67.204.9.*)
  2. de NEA GICA :
    O SA VA SATURATI IN CURAND DE ACEST MASCARICI.
    2012-11-05, 06:59:29 (adresa: 86.123.125.*)
  3. de Eu:
    Sa stati voi sa va dea papagalul ala de lucru ! Cand isi va plati datoriile la stat mai vorbim. Pana atunci o laba trista pe fata fraierirlor de la Gorj ( nu ca ceilalti ar fi mai buni)
    2012-11-05, 07:25:21 (adresa: 79.118.115.*)
  4. de alex:
    Aveti respect daca minte nu aveti.Vorbiti de locuri de munca.Pai unde munciti in Gorjul condus de 23 de ani de PSD?Raspundeti la aceasta intrebare si apoi veniti cu cuvinte care ne jignesc inteligenta.E adevarat Diaconescu promite.Daca o sa castige o sa faca sau nu,dar daca pierde nu o sa se faca sub nici o forma,cum de 23 de ani au plecat mi de gorjeni dupa o bucata de paine.Iar pt nr.3,faptul ca el lucreaza probabil pe la ceva construit de Ceausescu nu de Ponta sau Iliescu,nu e deajuns....UN INBECIL CARE NU VEDE REALITATEA FOAMETII!
    2012-11-05, 07:32:49 (adresa: 82.77.74.*)
  5. de neimplicat:
    Cu cat acest mascarici, care, din dorinta de publicitate electorala, a blocat pentru cateva luni Oltchimul, este bagat in seama si comentat cu atat se va umfla in pene. Se vede din declaratia lui de avere ca nu are bani pentr Oltchim, iar varianta lui de privatizari este de a da titluri la oamenii in schimbul banilor. Adica o escrocherie, la fel cum este toata poveste cu sarmana Elodia, la fel cum este si cu infiintarea partidului s.a.m.d.!
    2012-11-05, 07:45:00 (adresa: 79.117.234.*)
  6. de alegator:
    Cand va ajunge si domnul dan sa ne conduca tara si destinele ar fi bine sa ne punem streangul de gat!Domnul dan este cu banii de la basescu dupa el si va mitui mult electorat dar nu suficient,Afara cu impostorii,mincinosi i si oamenii fara caracter!!!!!
    2012-11-05, 07:48:38 (adresa: 213.233.103.*)
  7. de numai :
    Iuli nu se satura ...
    2012-11-05, 07:54:05 (adresa: 79.119.90.*)
  8. de analistul:
    MULTA MINCIUNA au fost 120 de oameni, spunea Asta BArbu. Lumea a venit pentru bani. Ati aruncat un zvon ca vor primi cate 50 lei.
    2012-11-05, 07:59:00 (adresa: 176.223.101.*)
  9. de alex:
    Laudatil ba pe Bute,Mircea Lucescu,Soldati din Afganistan,nu pe plagiatorul dovedit,care na facut nimic pt Gorj...Voi sunte-ti chiar batuti in cap sau sunteti membri cu state vechi...(Iliesti-com unisti),Sunte-ti multi care rod ciolanu de pe urma lu Calinoiu si eu va inteleg....Dar pentru cei multi?Pt copii si nepotii vostri?Mai ganditiva....
    2012-11-05, 08:29:55 (adresa: 82.77.74.*)
  10. de Aristotel:
    alex , ţie nu-ţi este ruşine ? Ai rămas prostu cartierului , unde ai învăţat să scrii , cu creta pe gard sau pe asfalt , ANALfabetle.Du-te şi votează-l pe dan diavolescu şi partidul POPOului , 'tu-ţi gîtu mă-ti de prost , îşi doc de muncă din p.i.z.d.a. mă-ti .
    2012-11-05, 08:39:01 (adresa: 86.122.217.*)
  11. de alex:
    Da realitatea PSD....Multe injuraturi,jigniri,c um se ridica unu...cum i se sprge capu....Cat despre nr.10 si 11...Sa va f...t ce aveti voi mai drag(nici gurile voastre-nici mamele ca nui frumos)...si da pe DD o sa-l votez sa muriti voi oligogrenilor de ciuda...
    2012-11-05, 08:52:19 (adresa: 82.77.74.*)
  12. de yuiop:
    Tre' sa fi mare naiv daca, crezi, ca acest mascarici cu ghiare de pisica intra in politica pentru binele romanilor. Acest vesnic cautator de potcoave de cai morti nu face altceva decat sa distruga imaginea tari. Basescu a bagatelizat institutia Presedintelui, iar acest saltimbanc distruge imaginea TRomaniei cu circul pe care-l face, asezandu-ne langa tari de lumea , nu a treia, ci a patra.
    2012-11-05, 08:58:28 (adresa: 86.123.126.*)
  13. de vasile:
    Băsişti ordinari!
    2012-11-05, 09:19:23 (adresa: 82.137.10.*)
  14. de horia:
    toata tara urmareste campania din Tg Jiu! sa vedem daca blocajul mediatic ii va ajuta pe nemernicii care au condus tara de 22 ani! mai citit programul de guvernare al PPDD si daca nu va convine ramineti cu base si iliescu!
    2012-11-05, 12:18:45 (adresa: 92.86.118.*)
  15. de vulpe:
    dd a castigat voturile prostilor cei destepti stiu cu cine sa aleaga de ce nu s-a dus sa candideze in botosani cel mai sarac judet din tara a venit in gorj unu din cele mai bogate judete din tara (termo turceni locul 2 in euroa ) afara cu ei
    2012-11-05, 13:07:52 (adresa: 212.141.0.*)
  16. de alin:
    ma kac pe politica voastra...
    2012-11-05, 13:13:32 (adresa: 79.118.113.*)
  17. de vulpe:
    pt. Alin si eu in gura ta si a lui dan
    2012-11-05, 13:20:17 (adresa: 212.141.0.*)
  18. de Joshua pt Iulia:
    Sa te duci tu sa lucrezi pentru DD.
    2012-11-05, 14:10:33 (adresa: 89.122.179.*)
  19. de alin:
    vulpe...tengura de comunist!!!
    2012-11-05, 14:16:58 (adresa: 79.118.113.*)
  20. de bebe:
    pt Nea Gica Nea Gica sa-ti dau mue ca iar te-am prins! Pai ba gunoiule tu vezi cum arata tara asta condusa 23 de ani de acesti paraziti!
    2012-11-05, 14:27:42 (adresa: 79.118.115.*)
  21. de vulpe:
    alin-sei un pezo di merda figlio di putana!!!
    2012-11-05, 14:44:24 (adresa: 212.141.0.*)
  22. de Nea Gica:
    pt. Bebe strumf schimba pemparsul stai atent cand il mananci sa nu te ineci cu el
    2012-11-05, 15:07:54 (adresa: 212.141.0.*)
  23. de Angela:
    Tare mult ne-am bucura noi cei din judetul Gorj daca ar cadea si aceste persoane care ne conduc orasul de multi ani, cei mai multi au locuri de munca acele persoane care se supun partidului USL(SI CEI DIN PSD),noi suntem mai mici si nu avem locuri de munca de...,nu suntem in USL.tind sa cred ca ,d-nul Dan Diaconescu nu are sanse in fata usl-ului caci va conditiona unele pers.sa-i voteze si deci...,noi raminem cu speranta si cu dorinta de schimbare.Mult NOROC PP-DD,merita si acest partid o sansa sa vedem ce poate face,impreuna vom putea schimba multe.
    2012-11-05, 15:32:27 (adresa: 86.123.126.*)
  24. de dan:
    la ce afaceri mai face si carciumaru cu sarcina in acest oras, in viitor se va numii municipiul SUCCES,resdeinta de judet.Au impiedicat toti investitorii de nu avem si noi un Mall in acest oras iar la severin nu mai ai loc de ei.Asta este secretul lui carciumaru cu acest oras....
    2012-11-05, 15:44:44 (adresa: 79.119.90.*)
  25. de tulburea:
    bârca mai traeste ieri noapte am fost cu nevastasa
    2012-11-05, 17:00:52 (adresa: 212.141.0.*)
  26. de "Salvatorul poporului", călare pe Rolls Royce !:
    Cica salvatoru Romaniei :)) Da ce a facut pana acum pentru Romania ?? Cu ajutorul sărăciei instalate în ultimii ani, DD va propulasa în Parlament o ceată de tovarăşi veseli puşi pe scandal şi pe căpătuire. În ochii celor spălaţi pe creier nu mai contează că talentatul domn Dan a fost arestat pentru şantaj, nu mai contează că firmele sale sunt falimentare şi în mod teoretic el şi familia sa (prietena sa conform declaraţiilor) nu ar avea de unde să aibă conturi de milioane de euro la bănci, nu mai contează că dl. Dan nu are habar pe ce lume se află, contează doar ca ciocoii trebuie să meargă la puşcărie şi noi, poporul, să mâncăm o pâine albă, de la dl. Dan, patru ani, o pâine pe zi dacă se poate, pomană dl. Dan, să vă trăiescă copilaşii domnu’ Dan. ATENTIE GORJENI LA ACEST TRISOR PROFESIONIST !!
    2012-11-05, 17:58:23 (adresa: 86.125.162.*)
  27. de sinteza politica:
    INFLATIA CONFORM INSTITUTULUI NATIONAL DE STATISTICA: IULIE 2011-IULIE 2012 peste 4,7%; averea populatiei a scazut cu peste 36% in perioada iunie 2011-iulie 2011; NIVELUL DE TRAI AL ROMANILOR A SCAZUT DE TREI ORI IN ULTIMII 3 ANI DE GUVERNARE PORTOCALIE!!!!!! ACESTA ESTE REZULTATUL INCOMPETENTEI GUVERNELOR PDL CONDUS DE M.A.F.I.O.T.U.L SEF BASESESCU PRIN T.R.O.M.P.E.T.E.L.E BOC SI UNGUREANU . GUVERNELE PDL AU VANDUT APROAPE TOT CE A MAI RAMAS DIN TARA ASTA SI A INDATORAT ROMANII PE ZECI DE ANI!!! PDL PRIN POLITICA M.A.F.I.O.T.A A ALUNGAT INVESTITORI CARE PLATEAU TAXE SI IMPOZITE . BASESCU SI AI LUI AU DISATRUS SISTEMUL JURIDIC, SANATATEA, EDUCATIA SI CULTURA ACESTEI TARI . PDL si BASESCU INCEARCA ACUM , fara success, SA MANIPULEZE POPULATIA PRIN DENIGRARI, SPECULATI SI DEZINFORMARI FACUTE LA B1TV SI CELELALTE MASS-MEDIA OBEDIENTE , CU ZIARISTI FARA DEONTOLOGIE PROFESIONALA (IMPARTIALITATE), PRIN POSTACI PE NET PLATITI CU ZIUA (50 de lei) SI MANIFESTANTI PRIN PIETE VAI DE MAMA LOR !!!!! PDL A RISIPIT BANII NOSTRI DIN BUGET CU INVESTITII FARA ROST , ADJUDECATE DE FIECARE DATA DE M.A.F.I.O.T.I.I LOR IN MOD ILEGAL, CU REVOLUTIONARI FALSI PE CARE I-A DUS PANA IN PARLAMENT,ETC. PDL A UMPLUT TARA DE INFRACTORI ! PE LISTELE LOR ELECTORALE SUNT ACEEASI G.O.L.A.N.I SI C.U.R.V.E CARE AU FURAT DIN BUZUNARELE NOASTRE TIMP DE 4 ANI: UDREA, TURCAN, FALCA, PINALTI, BOU-REANU, FLUTUR, BERCEANU, VIDEANU, SULFINA BARBU, R.ANASTASE…ETC ! PENTRU A NU-I DESCOPERI OAMENII AU FUGIT CA POTARNICHILE CA SA CANDIDEZE IN LOCURI UNDE NU STIE NIMENI ADEVARUL DESPRE EI !! IMI ESTE RUSINE CU ACEASTA CLASA POLITICA CARE NE REPREZINTA SI NE FURA CAND SUNT LA GUVERNARE !!!!! ============= =======
    2012-11-05, 18:10:35 (adresa: 86.125.162.*)
  28. de CICU:
    ADEZIUNI LA PP DD?????.CAT DE PROST SA FII SA FACI ASA CEVA ASTA VREA DD .PROSTI ??? ASTA ARE OAMENI FARA GRAM DE CULTURA SI FAR DE JIUDECATA INCULTI IMPUTITI. NEA GICA ORI CINE AI FII TOT RESPECTUL AS VREA SA VB LA TEL.OM CU COLOANA . VERTEBRALA LASA I DRACU DE PROSTI LE DEE DD 20 000 DE EURO SI MAI VB LA ANUL
    2012-11-05, 18:49:41 (adresa: 109.96.18.*)
  29. de oso:
    olteni nu va credeam atat de prosti sa alegeti aceeiasi comunisti care vau condus timp de 23 de ani acum ca aveti o alternativa voi o dati la gunoi va meritati soarta asa sa va ajute dumnezeu uitativa cea patit craiova si apoi votati cu aceeasi ciuma rosie sa va fie rusine
    2012-11-05, 19:06:01 (adresa: 88.16.88.*)
  30. de LUPU:
    in GORJ nu s-a facut absolut nimic de 23 de ani ...carciumaru si calinoiu nu au dat nici-o perspectiva acestui oras si judet privind dezvoltarea economica,locurile de munca ..votati ce vreti fiecare dar ganditi-va ce va urma.....
    2012-11-05, 19:28:52 (adresa: 86.123.124.*)
  31. de velcea:
    Nea Gicu sa-ti dau si eu mue! Esti un comunist prost care ****tot ce prinde!
    2012-11-05, 19:37:59 (adresa: 173.234.140.*)
  32. de gica:
    culcate dacä iti este somn (cicu)
    2012-11-05, 19:48:20 (adresa: 212.141.0.*)
  33. de iulian:
    VAND ANTENE SATELIT FARA A MAI PLATI ABONAMENT LUNAR.ANTENA ARE 37 PROGRAME ROMANESTI,600 PROGRAME STRAINE 300 PROGRAME RADIO.FUNCTIONRAZA ORIUNDE IN TARA SI STRAINATATE.MAI MULTE INFORMATII LA NUMERELE DE TEL. 0741455320. 0767014723.
    2012-11-05, 20:00:30 (adresa: 109.102.180.*)
  34. de EU:
    GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 20:07:06 (adresa: 109.102.180.*)
  35. de Aristotel:
    Doamne, cat de prost trebuie sa fie cineva, ca sa-l creada pe mascariciul asta de d.d, ca va deschide fabricile inchise, ca va da de lucru la toata lumea, ca va confisca averile ilicite si ca va imparti totul la romani ! Asta ar trebui scos cu pietre din Gorj ! Sa se duca sa promita la caracalenii lui, ca aia il cred ca este de-al lor, doar acolo s-a rasturnat caruta cu prosti ! Oare, romanii nu s-au invatat minte, ca de fiecare data cand sunt alegeri, candidatii promit marea cu sarea, sa-i prosteasca pe prosti, sa fie ales si apoi uita de toate ? Oameni buni ! Nu puneti botul la promisiunile fanteziste ale acestui mascarici ! El nu e in stare de nimic, el nu va da la nimeni nimic, pe el nu-l leaga nimic de Gorj ! El a venit aici sa-i faca concurenta lui Ponta si pentru asta, incearca sa promita cite in luna si in stele, imposibil de realizat ! Doar stiti cum a incercat sa ia combinatul OLTCHIM,; prin minciuna si fara bani, prezentand documente false, pentru care va da socoteala ! Are dosar penal si poate pina la alegeri, va fi si arestat !
    2012-11-05, 20:08:33 (adresa: 109.96.16.*)
  36. de v ulpe:
    o cumpar eu dar sa nu prinda OTV suna tel 02538909909899
    2012-11-05, 20:13:51 (adresa: 212.141.0.*)
  37. de EU:
    BAI MASCARICI ARISTOTEL ITI PLACE SA MIROSI LA GREU BASINILE LUI BASESCU SI ALE LUI PONTA MARE CACANAR ESTI POI NU AU FOSTA MA LA PUTERE DE CE GORJENII AU AJUNS ACUM SA CERSEASCA LA UE AJUTOARE?-BAAAA MUCIOSULE MINCINOS---GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 20:14:55 (adresa: 109.102.180.*)
  38. de EU:
    GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 20:21:40 (adresa: 109.102.180.*)
  39. de vulpe:
    pt.eu in gorj se m-ai traeste dute in moldova la cersit sa nu mori de foame ai grije la punga de ti-o pui pe cap sa nu te asfixiezi TRAIASCA PONTA JOS MARINARUL SI OTV
    2012-11-05, 20:37:55 (adresa: 212.141.0.*)
  40. de @ EU:
    Da, ma, " EU " ai dreptate; sunt un " mucios" ! N-am cine stie ce minte, n-am nici carte multa, doar o amarita de facultate de mecanica la un amarit Institut Politehnic din Bucuresti, m-am casatorit si am trei copii amariti, vai de mama lor, doi dintre ei au serviciu in Franta, castiga un amarit de salariu, acolo, cam 6000 euro pe, luna, de mine, ca sa-ti spun, n-am decat doua amarite de case, si numai doua masini, si alea, vai de mama lor ! In timpul liber, mai citesc si eu, pe ici, pe colo, mai pe internet, acum ma uit la un nenorocit de televizor, de fapt e o plasma nenorocita, si cu urechea aud ca e 2 - 1 pentru Pandurii ! Si ma minunez de cele citite, ca pe unii dintre noi, i-a lamurit dan diaconescu, ca deschide fabrici, uzine, ca confisca totul de la ciocoii Romaniei, si ca va da totul la popor, lui nu-si opreste nimic ! Ai grija, ca deja se fac liste, du-te si inscrie-te si tu, ca sa nu ramai naiba, pe dinafara, impartelii ! Dar nu ne-a spus d,d cum va lua de la bogati si va da la saraci, aia, ciocoii, vor vrea sa dea banii sau ne ducem cu ciomagul peste ei ? Dar daca aia, ciocoii, au arme, noi ce facem cu boata ? Trebuie sa facem rost de niste arme tip bozooka, ca nu se mai poate ! Tu, cetatean vajnic al Romaniei, si fiu de nadejde al Gorjului, sa te duci la vot si sa-l votezi cu incredere pe dan diaconescu, sa avem si noi un mascarici national cu acte in regula !
    2012-11-05, 20:44:22 (adresa: 109.96.16.*)
  41. de EU:
    VULPE? PONTA ITI FACE PISTA DE HELICOPTER ITI ADUCE MUULTA MULTA MU--. CU HELICOPTERU SI BIETI TARANI NU AU BANI DE MEDICAMENTE. DUTE-N MATA DE VULPOI IMPUTIT----GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 20:45:43 (adresa: 109.102.180.*)
  42. de EU:
    ESTI INTERLOP SAU PUI DE INTERLOP DA STAI LINISTIT CU LAUDA TA CA O SA SPUI TU SI LAPTELE DE LAI SUPT DE LA MATA CU PONTA AL TAU CU TOT DE UNDE LE AI. SAU PE CINE AI TALHARIT....GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 20:54:12 (adresa: 109.102.180.*)
  43. de @" EU ":
    Bai, " EU' Pai, habelimi-ai copteru' nu are nevoie neaparat de pista de aterizare ! El poate ateriza aproapem oriunde, chiar si in cartier la tine in Meteor ! Sau nu stai in Meteor ?
    2012-11-05, 20:58:05 (adresa: 109.96.16.*)
  44. de baietii din 9 mai:
    Dela baietii din 9 mai pt toti psdistii si in special pt NEA GICU MULTA,MULTA,****!
    2012-11-05, 20:59:05 (adresa: 173.234.140.*)
  45. de EU:
    BAI @ DE-AI CA TINE AU ASTIA NEVOIE MA INCULTI SI PROSTI DE ACEEA A AJUNS TARA LA NIVELUL CARE ESTE PONTA SI BASESCU DACA NU-I VOTA PROSTI SI INCULTI CA TINE NU ERAU ACUM SI TARA ERA NE VANDUTA -SCUZE DA CU INCULTI NU MAI VB.----GORJENI? SCOTETI-VA PUNGILE DE PE CAP CE LE-ATI PRIMIT IN CEI 20 DE ANI DE LA CE-I CE NE-AU MINTIT.VOTATI PPDD SA SE FACA O SCHIMBARE PENTRU CA OBSERVATI DESTUL DE BINE CAT RAU SA FACUT ROMANIEI. SA VANDUT TOT,COPI FARA PARINTI ROMANI CERSESC ALIMENTE DE LA UE, SPITALE FARA DOCTORI SI MEDICAMENTE, PENSII DE RAHAT, SCUMPIRI ASTRONOMICE,AU VANDUT ELECTRICA,ROMTELECOM UL,PETROLUL,DACA NU AR FI FOST PPDD AR FI FOST SI COMBIMATUL VANDUT SI CE A MAI RAMAS DIN FOSTA ASTA TARA BOGATA. DA VOI NU VEDETI CAT DE SARACA A AJUNS POMANIA? CAT VA MAI MINT ASTIA? TREZITI-VA CAT MAI DORMITI? ESTE ULTIMA NOASTRA SANSA CU PPDD.
    2012-11-05, 21:04:15 (adresa: 109.102.180.*)
  46. de vulpe:
    pt.EU copii tai sunt in franta la cersit vezi ca le da guvernul francez 300 € sa se intoarca in tara si sunt 2 facultati GHERLA SI JILAVA si cu PPDD astestam apoca(lipsa)
    2012-11-05, 21:10:36 (adresa: 212.141.0.*)
  47. de vulpe:
    pt.EU copii tai sunt in franta la cersit vezi ca le da guvernul francez 300 € sa se intoarca in tara si sunt 2 facultati GHERLA SI JILAVA si cu PPDD astestam apoca(lipsa)
    2012-11-05, 21:16:32 (adresa: 212.141.0.*)
  48. de vulpe:
    pt.@eu dau bule
    2012-11-05, 21:27:37 (adresa: 212.141.0.*)
  49. de baietii din 9 mai:
    pt vulpe Sati dam si tie mue vulpe!Tu ce mata ai cu PPDD handicapatule!
    2012-11-05, 23:00:36 (adresa: 79.113.128.*)
  50. de Andrei:
    Ptr. cei care-l iubiti pe Ponta, asta e numarul lui: 0721141414. Atentie, daca vreti sa-l injurati, tineti minte ca telefoanele sunt ascultate.
    2012-11-06, 00:28:25 (adresa: 92.84.70.*)
  51. de Dina:
    cu pdl si dd o sa avem soarta greciei . Am vazut ce a facut pdl, dd nu o sa faca nimic mai mult decat sa fure ce a mai ramas de la cei din pdl. S-a vazut cum au inceput sa pice acei mafiotii de cand a venit ponta la guvernare. Care sunt programele lor de guvernare ? Seamana foarte mult cu cele de la pdl promise cu ceva timp in urma.
    2012-11-07, 13:45:39 (adresa: 91.213.8.*)
  52. de Rares:
    Sa fim realistii mai mult de 20 din cei care au fost nu l voteaza, oamenii sunt destepti ia banii de la fraieri si au votat tot ce stiu ei ;) . Tot ponta va castiga batalia pe colegiul 6
    2012-11-07, 16:40:28 (adresa: 79.120.86.*)
  53. de Spartacus:
    Pt Aristotel Dar Ponta ce legatura are cu Gorjul? El l-a mazilit pe Mischie,omul care a ajutat mii de gorjeni! Sa va fie rusine ba gunoaielor ca ati uitat! Sa nu uit ! Mue lui Nea Gica!
    2012-11-08, 21:14:40 (adresa: 82.79.44.*)
  54. de liviu:
    copy paste e morcovit!!! sondaje le platite nu inseamna ca la vot va depasi 48%..... si daca face tumbe in centrul orasului nu-i mai ajuta nimic.... mai sint si alte sondaje care arata cu totul altceva ... depinde din ce parte te uiti... totusi DD face o campanie electorala mai mult decit eficienta....in plus il ajuta si programul politic si consilierii sai.
    2012-11-09, 08:45:18 (adresa: 92.86.118.*)
  55. de Mischie:
    Ponta a venit timpul scadentei! M-ai mazilit,dar e timpul sa pleci si tu din acest judet cu care nu ai nici o legatura decat o casa de chirpici cumparata de la tatal repetentului Teodorescu,Georgiana Porumbel Buna si Iulia Vana!
    2012-11-09, 14:51:49 (adresa: 86.127.70.*)
  56. de corina:
    USL se ARD in Basescu. niste lepre mincinoase,sa va ia dracu pe toti
    2012-11-09, 16:39:56 (adresa: 188.25.120.*)
  57. de B.L.STOIU:
    dam cu ponta de pamant
    2012-11-10, 11:17:17 (adresa: 109.96.62.*)
  58. de dox:
    Ma tot gandesc cum pusca mea poate sa castige alegerile niste ticalosi care nu ofera nimic de 22 de ani ba mai mult scumpesc tot inainte de alegeri si totusi pulimea -i voteaza ma si speriu cand vad in ce gloata de prosti traiesc. de votat voi vota cu Dan Diaconescu e singurul care are un program
    2012-11-10, 17:56:33 (adresa: 79.119.96.*)
  59. de unu:
    ppdd si pdl ACEIASI MIZERIE!!!!
    2012-11-10, 18:00:23 (adresa: 79.117.234.*)
  60. de steag:
    Cand ne-au ocupat rusii tatii lor au tradat si s-au facut atei comunisti,acum copii lor USL-isti o fac din nou ca de.. au ajuns burghezia proletara si tot ce au furat trebuie sa pastreze.Nimic nu mai este al nostru,petrolul,carb unele gazul,siderurgia,aur ul,apa,electricitate a. etc,nu mai exista protectie sociala ,dreptate ,cinste,morala,carac ter ,a aparut un nou concept"tupeul" ce nu este valoare ci nesimtire cum spun multi lumea dracului' scris este ca :"In vremurile de pe urma cei ce fac bine o sa o duca rau ,iar cei ce fac rau o sa o duca bine" Ordonantele de urgenta sunt la mana lor ,isi dau ce si cate au nevoie!Romania numai este stat de drept ca nu se conduce dupa legi ci dupa ordonante Alegerile vor fi masluite ca si atunci.Poporul traieste "bine",securisti,b urghezia proletara ,activisti pcr,ilegalisti pcr,"rau" !!! Alegeti-ii si in martie o sa vedeti ce-i in Grecia si in Romania. DD este ultima speranta pentru cei fara sperante,altfel Romania nu mai are nici o posibilitate de scapare ea a fost ori vanduta ori facuta cadou pe comisioane,de clica politica in ultimii 23 de ani de aceia frica ca daca pierd puterea trebuie sa dea totun inapoi.Crin Antonov lipovanul -rus,din Tulcea si Moldovanul Ponta(dupa origini bunici) vor sa indrepte Romania spre rusii,sprijiniti de fostii comunisti care toti sunt in USL.Majoritatea moldovenilor au jucat la 2 capete,ei au fost in postura aceasta si printre revolutionarii de la Timisoara deoarece avind neamuuri in URSS au fost racolati si au lucrat alaturi de Militaru Gorjenii,O lteni,Reghateni sunt tradatori si pupincurist(,cei ce goneau dupa grade in armata,cei mai multi nostalgici comunisti) i! Chiar toti?Comunistul Voronin in Moldova a cerut cetatenilor sa-l voteze ca le va da carnatul cu un leu ,de la astia sigur poporul roman va primi o piula fara vaselina.In '90 ne-u facut-oMoldoveni acum voi!
    2012-11-11, 09:48:08 (adresa: 89.136.253.*)
  61. de ROMAN :
    BAI DESTEPTULE DE SUS CE TOT HAI CU MOLDOVENI PE BAZA LOR TRAIESTI FRAER CE ESTI SI INCULT CINE DRACU A LUPTAT PENTRU ROMANIA TOTII DOMNITORI SI MAJORITATEA MARI SCRIITORI SANT DIN MOLDOVA SE VEDE CA ESTI UN CORUPT FRAER DACA STEFAN NU ERA ROMANIA VAI DE MAMA EI VOTEAZA CE DRACU ITI TRECE PRIN CAP DACA VOI SANTETI FRAERI SI NU VEDETI CA DE 23 ANI SE FURA ROMANIA TOATA CE DRACU SA ITI MAI SPUN CHIAR DACA NU AM NIMIK DE CASTIGAT VOTEZ UN PARTID NOU NU AM CE SA PIERD SAU CE SA CASTIG PANA LA URMA NIMENI NU IMI DA SA MANAC FIINCA MA DUS CAPUL SA IMI FAC O AFACERE SI SA PRODUC BANUL PE CONT PROPIU MA INTELEGI INTODEAUNA OAMENI NOI SANT BINE VENITI NU HAI CE SA PIERZI ASA CA NU AVETI DE ALES VOTATI PPDD FIINCA NICI NU STITI CE PIERDETI