Doar un punct pentru Pandurii

Pandurii Târgu Jiu nu a reuşit decât o remiză albă în deplasare, la Sportul Snagov. Deşi trupa lui Marcel Ploaie susţinea că merge la victorie, şi nu la meci nul, socotelile de acasă nu s-au potrivit, iar echipa gorjeană s-a mulţumit doar cu un singur punct. În minutul 45, Stanca salvează Pandurii de la primirea golului. Un minut mai târziu, singur cu portarul, Dobre ratează deschiderea scorului, trimiţând pe lângă Stanca. Tot gazdele au avut ocazii şi în partea a doua a întâlnirii, însă căpitanul Stanca şi-a făcut bine datoria între buturi şi a salvat echipa de la un eşec.

Dunărea Călăraşi a urcat, sâmbătă, pe prima poziţie din Liga 2, după ce a câştigat, în deplasare, scor 2-0, meciul cu Foresta Suceava.

Chindia Târgoviște – Metaloglobus: 3-0

Duminică, de la ora 15:30, se va juca meciul ASU Poli - UTA, iar marți, de la 19:30,  are loc meciul ASA Tg. Mureș - AFC Hermannstadt.

Vizualizări: 1,188