Încă o victorie în deplasare pentru Pandurii

Pandurii continuă seria victoriilor în deplasare, în vreme ce pe terenul propriu, de la Motru, nu a bifat încă un succes. Echipa lui Adrian Iencsi a câştigat la două goluri diferenţă partida cu CS Baloteşti. Primul gol a fost înscris rapid, în minutul 5. Lansat în partea dreaptă, Ciprian Rus trage puternic sub bară, din unghi, iar portarul Fulga nu mai poate interveni. Baloteştiul a ratat mai multe ocazii de a înscrie, spre norocul gorjenilor care au majorat diferenţa în minutul 70, prin Bogdan Dănăricu, cu un şut plasat de la 16 metri. Cu cinci minute înainte, Dodoi a fost aproape de gol. După un şut de la 18 metri respins de portarul Fulga de lângă bară, Dodoi a trimis cu capul, însă balonul a fost scos de Filip de pe linia porţii. Până la finalul meciului, Baloteştiul a mai avut o mare ocazie de a înscrie. S-a terminat 0-2, iar Pandurii şi-a trecut în cont trei puncte importante.