Lider încurcat !

Liderul autoritar al seriei a IV-a din liga a III-a, Minerul Motru a făcut un pas greşit în lupta pentru promovare. Trupa lui Fane Nanu a pierdut cu 0-1 pe terenul echipei care eliminase Petrofac Ţicleni în barajul de promovare la liga a III-a, Muncitorul Reşiţa. Cârmaciu a marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 10. Cealaltă echipă din Gorj implicată în această etapă, Minerul Mătăsari n-a reuşit decât un egal pe teren propriu cu o altă echipă din Reşiţa, FCM. Clipici a deschis scorul pentru Mătăsari în mintul 5 iar oaspeţii au smuls un egal în minutul 87. Pandurii II şi Jiul Rovinari au stat în această etapă.

Rezultate:

Muncitorul Reşiţa – Minerul Motru 1-0 şi Minerul Mătăsari – FCM Reşiţa 1-1

Clasament: 1. Minerul Motru 30 puncte  2. Jiul Rovinari 23 pct. 3. Pandurii II 22 pct.