Pandurii, executaţi de ASA. Portarul Stanca, eliminat!

Duelul ex-vicecampioanelor s-a încheiat cum nu se poate de prost pentru echipa din Târgu Jiu, învinsă cu scorul de 4-1. Gorjenii au deschis scorul, în minutul 18, prin Ciprian Rus, al cărui şut de la 16 metri l-a învins pe portarul gazdelor. Mureşenii au egalat înainte de pauză, în minutul 36, prin Mihai Petra.

Imediat după odihnă, gazdele au preluat conducerea. Robert Candrea a înscris din 6 metri, după o centrare dintr-o lovitură de colţ a lui Stoica.

Gorjenii primesc o lovitură dură în minutul 70, când căpitanul Răzvan Stanca este eliminat după o intervenţie de ultim apărător, la 40 de metri, asupra lui Sîrbu. Cum gorjenii au făcut toate schimbările, fundaşul Sergiu Homei a intrat în poartă, iar inevitabilul s-a produs. A încasat rapid două goluri şi astfel Pandurii pierde într-o manieră categorică acest meci al orgoliilor. E de reamintit faptul că scandalul cu terenul înghețat de anul trecut din partida cu ASA a dus Pandurii în Liga a II-a.

Vizualizări: 2,326