Pandurii, încă un egal

Pandurii Tg Jiu a remizat și în al doilea amical din Antalya, scor 2-2 cu Kryliya Sovetov Samara, formațiune din prima ligă rusă. Și în primul amical Pandurii a reușit un 1-1 cu FC Anzhi Makhachkala, scor bun câtă vreme aproape toată echipa e nouă, cu mulți debutanți în prima ligă. Antrenorul pandurilor este Flavius Stoican.

Golurile gorjenilor au fost marcate de Pîrcălabu '43 din penalti şi Surugiu '76, în timp ce ruşii au înscris în minutele 38 din penalti şi 50.

Antrenorul Flavius Stoican a folosit în prima repriză următoarea formulă de echipă: Stanca - Brînzan, Ene, Ilie, Buşu - Zaina, Stana (Tudor '15) - Pîrcalabu, Dănăricu,Trifu (Hlistei '33) - Mărgărit. În repriza a doua Stoican a folosit următorii jucători: D. Popescu (Negrilă '70) - Trocan, Tătaru, David (Hlistei '55), C. Mihai - Tudor (Zaina '55, Yasin Hamed '75), Erico da Silva - Surugiu, Păcurar, Firţulescu - Dodoi.

Vizualizări: 1,417