Pandurii, remiză albă cu Gaz Metan Medias

Echipa Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, în compania formaţiei Gaz Metan Mediaş, în etapa a X-a a Ligii I.

În minutul 14 al partidei, Chibulcutean a căzut în careul celor de la Gaz Metan, după un duel cu Cigan, iar gazdele au cerut lovitură de la 11 metri, dar arbitrul Teodor Crăciunescu a lăsat jocul să continue.

În minutul 25, Raskovic a avut şansa să deschidă scorul, dar şutul său de la 7 metri a fost respins foarte bine de portarul medieşenilor, Buchta.

În repriza secundă, brazilianul Eric de la Gaz Metan s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida, iar tehnicianul Cristi Pustai a fost nevoit să îl schimbe cu Mircea Voicu, în minutul 70.

Pandurii: 80. Mingote - 16. Rusu, 18. Martinovic, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 5. Păcurar, 21. Stângă, 17. Nalaţi (10. Hidişan '46), 30. Dedun (24. Murgan '78) - 23. Raskovic (9. Tilincă '64), 20. Stromajer. Antrenor Sorin Cârţu.

Gaz Metan: 30. Buchta - 44. Karel (8. Buzean '36), 19. Lazăr, 25. Markovic, 15. Hoban - 6. Akaki (16. Zaharia '64), 7. Kubala, 9. Cigan, 22. Pârvulescu - 27. Oliveira (24. Voicu '67), 77. Silvăşan. Antrenor Cristi Pustai.

Cartonaşe galbene: Karel '31, Hoban '86, Fl. Lazăr '90+2, Buchta '90+3