Victorie pentru Pandurii 2 cu FC Ordabasy

Echipa a doua a clubului Pandurii a învins sâmbătă, în ultimul meci amical al stagiului din Antalya, cu scorul de 2-0 pe FC Ordabasy, formaţie de prima ligă din Kazakhstan,  prin golurile înscrise de Pătraşcu şi Vlăduţi. În prima repriză au evoluat: Bănică – Dobroiu, Popa, Dăianu, Constantin – Adi Popescu, Stanciu, Gavrilescu, Basara – Vlăduţi, Pătraşcu.  Iar în repriza a doua au mai jucat Nicolae, Cicioi, Bejinaru, Pleaşcă, Golea, Petrache, Voinea şi Vancea. Scorul a fost deschis de Pătraşcu în minutul 36 iar cel de-al doilea gol a fost marcat de juniorul Voinea în minutul 82. Acesta a fost ultimul joc al celor de la Pandurii 2 care au avut parte numai de adversari puternici în acest stagiu, majoritatea de prima ligă. Bilanţul este unul pozitiv însă, două victorii, două egaluri şi o singură înfrângere au reuşit elevi lui Gabi Zahiu în acest stagiu.