Pandurii, învinsă de echipa lui Sarcină

Echipa din Târgu Jiu a bifat un nou eşec şi îşi „consolidează” poziţia în zona fierbinte a clasamentului. Meciul a început prost pentru gorjeni, care s-au văzut conduşi încă din minutul 4, portughezul Roca da Luz, aflat la primul meci, înscriind de la colţul lung. Pandurii a egalat rapid, în minutul 28, prin Dodoi, scăpat singur cu portarul. Bucuria nu a durat mult, pentru că Luceafărul a beneficiat de un penalty, acordat după ce Homei l-a tras de tricou, în careu, pe Vlad Rusu. Codoban a executat, Stanca a respins, însă balonul a ajuns la Antohi care l-a trimis în poartă.

Gazdele au intrat la pauză în avantaj pe care l-au majorat în minutul 65. Vlad Rusu şi-a trecut numele pe lista de marcatori, după ce a marcat din 14 metri. S-a terminat 3-1, înfrângere care nu-i pică deloc bine noului antrenor Adi Bogoi, care se vede silit să câştige meciul de sâmbătă cu Ripensia Timişoara.

Vizualizări: 2,040