Pompierii gorjeni, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Gorj este pe punctul de a câștiga cupa ASPR (Asociația Sportivă a Pompierilor din România). Fotbaliștii ISU Gorj au participat în perioada 17-18 mai în municipiul Buzău la semifinala cupei ASPR. Într-o grupă cu ISU Galați, echipa deținătoare a trofeului, ISU Tulcea, ISU Giurgiu și ISU Botoșani, echipa de pompieri de la Gorj a terminat grupa pe primul loc, neînvinsă, calificându-se la etapa finală a competiției. Golgheterul competiției a fost Ionuț Bivolariu, cel mai bun jucător al competiției - Ionuț Gîlcescu, iar cel mai bun portar al competiției a fost declarat Florin Constantinescu, toți trei făcând parte din echipa gorjeană. Competiția finală se va desfășura în perioada 5-9 iunie, în municipiul Târgu-Mureș.

Vizualizări: 1,802