Minerul Motru se impune clar la Rovinari

Minerul Motru continuă lupta pentru promovare în liga a doua. Trupa lui Fane Nanu s-a impus extrem de clar cu scorul de 5-1 pe terenul unei alte echipe din Gorj, Jiul Rovinari. Victoria a fost securizată încă din prima repriză, când scorul era deja 3-0. Minerul Motru a ajuns la 20 de puncte şi a revenit pe primul loc după ce Giarmata şi Făget s-au încurcat în această etapă. Flacăra Făget a reuşit doar un 2-2 pe teren propriu cu Minerul Mătăsari. Trupa lui Victor Ardeoiu a revenit de la 0-1, a condus cu 2-1, dar a fost egalată în minutul 74.

Rezultate, liga a III-a, seria a IV-a, etapa a 13-a:

Jiul Rovinari – Minerul Motru         1-5 (Şoşoi (83’) / Dicu (5’), Răduca (12’, 73’), Laurenţiu Marius (54’), Rogoveanu (88’)

Flacăra Făget – Minerul Mătăsari    2-2 (Silaghi (16’), Speroni (74’) / C. Toma (25’ - autogol), G. Luca (27’ - pen)

Autocatania Caransebeş – Pandurii II       1-1 (gol Vlăduţi, min. 68)