Meci cu 5 goluri în FC Argeș - Universitatea Craiova

FC Argeș a învins-o pe Universitatea Craiova, scor 3-2, în prima etapă a returului din Liga 1. Oltenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 12 și au fost afectaţi de numeroase greşeli ale jucătorilor.

În primele 12 minute mijlocașul defensiv al oltenilor Alex Creţu a văzut două "galbene", primul pentru o tragere de tricou, al doilea în urma unei intrări și la balon, dar și la Fatai, la mijlocul terenului şi a fost eliminat foarte rapid. Cel pe care suporterii l-au numit petardă le-a stricat colegilor săi un start perfect de meci. Craiova deschisese scorul repede dar după eliminarea lui Creţu și ratarea lui Koljici  din minutul 29, terenul a început să se încline ușor, ușor spre celălalt careu. Fatai a egalat pe finalul primei părți a jocului, iar FC Argeș a întors scorul cu Universitatea Craiova în repriza a doua. Arias a profitat de greşeala lui Screciu și l-a executat pe Pigliacelli, pentru 2-1. În inferioritate și condusă pe tabelă, Craiova a continuat jocul bun rezultatul fiind un meci spectaculos, cu ocazii ratate pe bandă rulantă de Bancu, Koljici, Baiaram sau Viana, Said, Ișfan, Arias, de cealaltă parte. În minutul 79,Said a fost servit impecabil de Latovlevici, şi a ridicat scorul la 3-1.  Până la final s-a mai consemnat torpila lui Nistor la vinclu pentru 3-2, acesta fiind şi scorul final al jocului.

Trupa lui Laurențiu Reghecampf rămâne cu 28 de puncte și poate să pice pe 4, dacă FC Botoșani o învinge pe FCSB.