Un singur punct pentru Pandurii

Pandurii Târgu Jiu a jucat sâmbătă pe teren propriu cu ACS Poli Timișoara, o echipă din subsolul clasamentului. Din păcate gorjenii au luat doar un punct, meciul încheindu-se la scorul de 1-1.

Pandurii a deschis scorul repede, în minutul 6. George Tudoran a centrat de pe partea dreaptă, iar Andrei Blejdea a reluat din 7 metri, cu latul, în stânga portarului. Scorul a rămas 1-0 până la finalul reprizei, ambele echipe având ocazii, dar nu spectaculoase.

În prima jumătate a reprizei a doua jocul a fost tern, dar min. 73 a adus eliminarea unui jucător al oaspeților, Calugher luând al doilea cartonaș galben.

În loc să profite de avantajul unui om în plus pe teren, Pandurii a încasat un gol în min. 77. Ţîgîrlaş a egalat cu un şut din 5 metri, mingea lovind şi bara laterală înainte să intre în poartă.

Gabriel Dodoi a jucat primul lui meci oficial din acest an, intrând pe teren în min. 66, în locul lui Patrick Popescu.