Pandurii a înscris de trei ori la Arad

Pandurii Târgu Jiu a remizat în meciul din etapa a 29-a a ligii secunde, cu UTA Arad, scor 3-3. Gorjenii au înscris de trei ori, dar au şi primit trei goluri, evoluţia scorului fiind una foarte interesantă.

După ce Pandurii a condus cu 2-0 în prima repriză, prin golurile marcate de Patrik Popescu şi Andrei Blejdea, UTA a egalat la zece minute după pauză, înscriind de două ori în două minute. Meciul a fost unul interesant şi prin prisma evoluţiei scorului, dar şi a spectacolului din tribune, suporterii celor de la UTA fiind foarte afectaţi după ce favoriţii au fost conduşi la pauză cu 2-0 şi strigându-le acestora să joace fotbal.

Până la final UTA a preluat conducerea în minutul 72, dar după 10 minute Pandurii a egalat prin golul reuşit de Dodoi, care a fost titular la acest meci.

Vizualizări: 1,318