Pandurii, pe podium la lupte libere

Cupa României la lupte libere a avut loc la Târgu Jiu în perioada 23-25 noiembrie. Competiţia s-a desfăşurat în Sala Sporturilor. Au participat 250 de sportivi de la 43 de cluburi sportive din toată ţara, la trei stiluri de lupte: lupte greco-romane, lupte libere şi lupte feminine.

Pandurii Târgu Jiu a obţinut locul al III-lea în clasamentul general. Sportivii pregătiţi de antrenorul Ştefan Tănase au obţinut locul I prin Alexandru Beşliu şi locul al III-lea prin sportivul Eduard Popescu, ambii la categoria 110 kg. CSS Tg Jiu a obţinut locul 4 la categoria 45 kg prin Alexandru Fulger.

Cristinel Rujan, secretar de stat în cadrul Ministerului Tineretului şi Sportului, a fost prezent în sală. Organizarea competiţiei a avut loc cu sprijinul Primăriei Târgu Jiu, CSS Tg-Jiu CS Pandurii Târgu Jiu şi al Direcţiei Judeţene pentru Tineret şi Sport Gorj. (A.A.)