Remiză în Cupa României între Dinamo și FCU Craiova! Rezultatele din grupe

S-a dat startul în meciurile din grupele Cupei României iar marți seară s-a disputat partida dintre Dinamo și FCU Craiova. Jocul din prima etapă a grupelor Cupei României s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Dinamo și FCU Craiova au remizat, în grupa C din Cupa României. „Câinii” au deschis scorul și au dominat partida, însă rămân cu un singur punct după golul lui Bahassa din partea a doua a jocului.

Cele două echipe au remizat, scor 1-1, după ce Amzăr a înscris pentru formația din „Ștefan cel Mare” în minutul 18, în timp ce Bahassa a egalat în minutul 65, din penalty.

Marți s-au jucat  meciurile:

    SCM Zalău – Oțelul Galați 1-4

    Dinamo – FCU 1948 Craiova 1-1

    FC Voluntari – Farul Constanța 2-0

Miercuri, 27 septembrie

    Progresul Pecica – Petroul Ploiești, ora 14.00
    Gloria Buzău – UTA Arad, ora 16.00
    Tunari – Universitatea Craiova, ora 16.15
    Corvinul Hunedoara – Chindia Târgoviște, ora 17.00
    FC Hermannstadt – Sepsi OSK, ora 18.30
    FC Bihor – FCSB, ora 21.00

Joi, 28 septembrie

    CSA Steaua – U Cluj, ora 16.15
    Alexandria – CFR Cluj, ora 18.30
    FC Botoșani – Rapid, ora 21.00

Grupa A: Sepsi, Petrolul, Chindia, Hermannstadt, Corvinul Hunedoara, Progresul Pecica

    Etapa 1: Progresul Pecica - Petrolul, Hermannstadt - Sepsi, Corvinul Hunedoara - Chindia 

    Etapa 2: Chindia - Petrolul, Corvinul - Sepsi, Progresul Pecica - Hermannstadt 

    Etapa 3: Petrolul - Sepsi, Chindia - Hermannstadt, Progresul Pecica - Corvinul

Grupa B: Rapid, CFR Cluj, U Cluj, FC Botoșani, CSA Steaua, CSM Alexandria

    Etapa 1: CSM Alexandria - CFR Cluj, FC Botoșani - Rapid, CSA Steaua - U Cluj 

    Etapa 2: U Cluj - CFR Cluj, CSA Steaua - Rapid, CSM Alexandria - FC Botoșani 

    Etapa 3: Rapid - CFR Cluj, FC Botoșani - U Cluj, CSM Alexandria - CSA Steaua

Grupa C: FCU Craiova, FCSB, Oțelul, Dinamo, SCM Zalău, FC Bihor Oradea

    Etapa 1: FC Bihor Oradea - FCSB, Dinamo - FCU Craiova, SCM Zalău - Oțelul 

    Etapa 2: Oțelul - FCSB, SCM Zalău - FCU Craiova, FC Bihor Oradea - Dinamo 

    Etapa 3: FCU Craiova - FCSB, Dinamo - Oțelul, SCM Zalău - FC Bihor Oradea

Grupa D: Farul, Universitatea Craiova, UTA, FC Voluntari, Gloria Buzău, CS Tunari

    Etapa 1: CS Tunari - CSU Craiova, FC Voluntari - Farul, Gloria Buzău - UTA 

    Etapa 2: UTA - CSU Craiova, Gloria Buzău - Farul, CS Tunari - FC Voluntari 

    Etapa 3: CSU Craiova - Farul, UTA - FC Voluntari, CS Tunari - Gloria Buzău 

Vizualizări: 719

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: