Gilortul, debut cu victorie

Gilortul Târgu Cărbuneşti a început actualul campionat al Ligii a 4-a cu o victorie la limită în faţa vicecampioanei din ediţia trecută, A.C.S. Turceni, scor 2-1 (1-1). Circa 120 de spectatori au asistat la meciul disputat pe stadionul „Cristinel Răducan”, căldura fiind una sufocantă.

Jucătorii din Turceni au deschis scorul în minutul 12, prin Marinică, Gilortul a revenit imediat în joc, Gavrilescu a executat o lovitură liberă de la marginea suprafeţei de pedeapsă, iar Buzurin a reluat în plasă mingea respinsă de portarul advers. Era min. 20, scorul rămânând egal până la pauză.

Cu opt minute înainte de final, Gavrilescu a transformat cu precizie lovitura liberă acordată de la punctul cu var pentru un henţ în careu, stabilind scorul final. (A.A.)