Gorjeancă premiată cu aur la o competiție organizată în Albania

Atleta Elena Moagă din municipiul Târgu Jiu, legitimată la Clubul Municipal Sportiv Craiova, a câștigat medalia de aur la o competiție ce a avut loc în data de 21 mai, în Albania. A fost vorba de o competiție sportivă de talie internațională care s-a desfășurat în Elbasan, sub denumirea de “Meeting International Permit AEA”. Elena Moagă împreună cu Mihaela Nunu, colega sa de club, au luat parte la acest concurs, la finalul căruia au urcat pe prima treaptă a podiumului. Elena Moagă a încheiat prima cursa de 1500 de metri, în timp ce recenta achiziție a CSM Craiova, Mihaela Nunu, a alergat în proba de 800 de metri, pe care a câștigat-o. Sportivele au primit medalii și diplome pentru rezultatele obținute, dar și puncte în clasamentul AEA.