Încă trei puncte pentru Pandurii

Pandurii a reuşit sâmbătă, de Ziua Naţională, o victorie importantă în partida cu Aerostar Bacău, scor 2-0. A fost ultimul meci oficial din acest an pe terenul sintetic de la Târgu Jiu.

Golurile au fost înscrise în repriza a doua, puţini spectatori ajungând la stadion, gorjenii preferând parada de 1 Decembrie.

Prima repriză a fost săracă în ocazii, Pandurii deschizând golul în min. 52, prin George Tudoran, care a transformat un penalti obţinut de Vodă. Al doilea gol a fost marcat de golgheterul Nicolae Pîrvulescu, în min. 73, care a executat impecabil o lovitură liberă de la 25 de metri.

Căpitanul echipei Pandurii, Denis Brînzan, a fost alături de colegi la meci, el revenind la Târgu Jiu după prima intervenţie chirurgicală  suferită la Timişoara, a doua fiind programată peste şase luni.

Etapa viitoare, Pandurii va juca în deplasare la FC Argeş. După 20 de etape disputate în Liga 2, Pandurii ocupă locul 8, la egalitate de puncte cu Energeticianul și UTA, respectiv 28.

Vizualizări: 1,211