Mijlocaş elveţian, la Pandurii

Pandurii Târgu Jiu a semnat un contract pe un an cu opţiune de prelungire pe încă două sezoane cu mijlocaşul ofensiv elveţian, Gezim Shalaj. Acesta este un jucător de 23 de ani, 1,82 metri, ce a evoluat ultima oară pentru FC Lugano, echipă din liga secundă elveţiană ce a reuşit să învingă Steaua recent într-un meci amical cu scorul de 5-2. În acea partidă, Shalaj a evoluat timp de 45 de minute şi a dat două pase de gol. Mijlocaşul a ajuns deja în cantonamentul pandurilor de la Sibiu şi se va antrena de astăzi alături de noii săi colegi. În cariera sa, Shalaj a mai jucat la Team Ticino under 21, FC Luzern, SC Dudingen şi SC Kriens, dar cele mai bune evoluţii le-a avut în ultima perioadă petrecută la FC Lugano, echipă pentru care a bifat 50 de meciuri, 5 goluri şi 12 pase de gol.