Tenis: Alexia Bojin, victorioasă la Caracal

Micuţa tenismenă Alexia Bojin a mai adăugat două premii importante în palmares. Sportiva din Motru a participat luni, 1 octombrie, la „Cupa de Toamnă”, o competiţie organizată de Tenis Club „Sincron” din oraşul Caracal, sub egida Federaţiei Române de Tenis.

Tenismena în vârstă de 10 ani s-a clasat la această competiţie pe locul I la simplu, dar şi la dublu mixt, probă în care partener i-a fost Ştefan Vişoreanu, sportiv al clubului gazdă. „Mulţumesc antrenorului Marian Băleanu, SC Ghiocela SRL şi celor care mă susţin”, a spus Alexia Bojin.

În urmă cu circa o săptămână, sportiva de la Motru a obţinut şi premiul al II-lea la Cupa „Iulian Pătraşcu”, la categoria 10 ani, competiţie de tenis ce s-a desfăşurat la Drobeta-Turnu Severin.