Vor să joace meciul promovării în Liga 3 cu tribunele pline! 

Echipa orașului Târgu Jiu este pregătită pentru meciul din manșa retur a barajului de promovare, cu CSM Lugoj. Jocul se dispută duminică după-amiază, pe Stadionul Municipal din Târgu Jiu, iar gazdele se așteaptă la un număr mare de spectatori.

Gorjul poate avea încă o echipă în Liga 3, dacă CSM Târgu Jiu, formația care a câștigat în acest sezon din Liga 4, va câștiga meciul de baraj programat duminică, pe Stadionul Municipal. Partida va începe la ora 17:30, oră la care se anunță temperaturi ridicate, gazdele intenționând să organizeze meciul în nocturnă dar lovindu-se de refuzul oaspeților. 

La fel ca și meciul tur, cei de la Lugoj se așteaptă la un joc echilibrat deși ,Marius Maier, directorul celor de la CSM Lugoj, spune că echipa gazdă pleacă favorită.

„În momentul acesta dau 60% șanse pentru gazde și 40% pentru noi, dar, de multe ori, în fotbal s-a demonstrat că aceste pronosticuri pot fi date peste cap de evoluția din teren. Părerea mea, este că există o presiune mai mare pentru gazde în acest moment. Sincer, este păcat că una dintre echipe nu se va califica, lăsând la o parte alte posibilități de a accede în Liga a 3-a. Este un meci greu pentru ambele formații, în care orice execuție poate face diferența”. 

De cealaltă parte, directorul CSM Târgu Jiu,  Robert Bălăeț, se așteaptă la un meci echilibrat și la un public numeros care poate face diferența susținând echipa locală: „Nu cred că avem prima șansă, șansele sunt la fel ca înainte de primul meci. Noi o să avem suportul publicului și am putea fi considerați favoriți, dar va fi un meci dificil, echilibrat, și sper că toți jucătorii să fie apți la ora meciului”.

Oficialii clubului din Târgu Jiu au anunțat că vor deschide toate porțile stadionului la acest meci iar intrarea spectatorilor va fi liberă.

Galerie foto







Vizualizări: 749

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: