Două medalii de aur pentru CS Pandurii la box feminin

Sportivele de la CS Pandurii au reușit să aducă două medalii de aur în Gorj de la cea mai recentă competiție națională. Fetele pregătite de antrenorii Ionuț Neamțu și Doruleț Neamțu au câștigat Cupa României la box feminin la categoriile de vârstă 15 și 20 de ani.

CS Pandurii Târgu Jiu continuă seria de rezultate notabile la box ale sportivilor pregătiți de antrenorii clubului. Astfel, la zestrea de medalii a sportivelor de la secția de box s-au mai adăugat recent două performanțe, respectiv două titluri obținute la Cupa României.

Două pugiliste ale Clubului Sportiv Pandurii Târgu Jiu au câștigat Cupa României la Box Feminin, competiție care s-a desfășurat la Ploiești, un titlu fiind câștigat la competiția rezervată junioarelor de 15 ani și altul la senioare, 20 de ani.

Pugilista Carla Grancea a câștigat medalia de aur la grupa de vârstă de 15 ani, categoria 54 kg iar sportiva de 20 de ani Cristina Brîncoveanu, la categoria de greutate 60 kg.

Pugilistele de la CS Pandurii sunt pregătite de antrenorii Doruleț Neamțu și Ionuț Neamțu.