Eşec usturător pentru Pandurii

Pandurii a suferit o nouă înfrângere şi are emoţii tot mai mari în privinţa retrogradării. După mai multe ratări ale gazdelor de la Gaz Metan Mediaş, Pandurii a deschis scorul înainte de pauză prin Negruţ, care a transformat o lovitură de pedeapsă. Egalarea a venit în minutul 78, când Munteanu a primit o centrare bună de la Eric, fostul jucător al Pandurilor, şi a înscris. Cu şase minute înainte de finalul partidei, Eric a înscris un supergol, de la 25 de metri. În minutul 94, acelaşi Eric scapă singur cu portarul, îi pasează lui Sikorski care îndeplineşte o simplă formalitate pentru 3-1. Indiscutabil, brazilianul Eric, cu un gol şi două pase de gol, a fost omul meciului. Gaz Metan urcă pe locul 1 în play-out, conducerea clubului anunţând că i-a prelungit contractul cu încă un an antrenorului Cristi Pustai.

Vizualizări: 3,641