Handbal: Energia, un nou eşec la Constanţa

Energia Târgu Jiu a pierdut sâmbătă, în deplasare, pe terenul echipei campioanei, HCM Constanţa, scor 31-21, într-un meci contând pentru etapa a VI-a a Ligii Naţionale. Gruparea antrenată de Liviu Andrieş a fost dominată de constănţeni. După primele 10 minute de joc, tabela Sălii Sporturilor din Constanţa indica deja 7-1. Energia a încercat să revină în joc, handbaliştii gorjeni reuşind să se apropie în câteva rânduri la trei goluri de Constanţa, 8-5 şi 11-8. Pe finalul primei reprize, Constanţa se desprinde din nou pe tabelă, beneficiind şi de o eliminare din tabăra Energiei, scorul la pauză fiind 14-8. S-a terminat 31-21 şi Liviu Andrieş speră ca la următorul joc, cel cu Poli Timişoara, să-i poată folosi şi pe cei care din motive medicale nu au putut evolua la Constanţa. (A.P.)