Juniorii 3 ai CSM Târgu Jiu, pe locul 2 la finalul turului

Handbaliștii juniori 3 de la CSM Târgu Jiu au revenit cu victorie în Sala Sporturilor din Târgu Jiu. Echipa pregătită de antrenorul Vali Popescu a câștigat sâmbătă meciul de pe teren propriu, scor 34-30, cu CSS Drobeta Turnu Severin, în ultimul meci al turului.

Meciul dintre CSM Târgu Jiu și CSS Drobeta Turnu Severin a contat pentru etapa a 5-a din Seria F a Campionatului Național iar cu această victorie, CSM Târgu Jiu a urcat pe locul 2 în clasament.  După o pauză destul de lungă de timp, handbaliștii pregătiți de Vali Popescu au revenit în Sala Sporturilor hotărâți să își treacă în cont o nouă victorie. Au început meciul în forță și s-a terminat 20-11 prima parte a jocului, dominată categoric de elevii lui Vali Popescu. Repriza secundă a debutat cu un plus pentru echipa oaspete, care a avut inițiativa și a reușit să se apropie la doar cinci goluri pe tabelă. Meciul s-a terminat 34-30 pentru CSM Târgu Jiu, care a bifat al treilea succes din campionat și a urcat pe locul 2 în clasament la finalul turului din Seria F. ”Am reușit să facem un joc bun în fața propriilor suporteri. Am jucat fără teamă ceea ce este foarte important”, a declarat la finalul meciului, antrenorul Vali Popescu, pentru site-ul oficial al CSM Târgu Jiu.

Etapa viitoare, CSM Târgu Jiu va juca tot pe teren propriu, pe 10 decembrie, cu CSS Râmnicu Vâlcea.