Juniorii au debutat cu victorie pe noul sintetic

Pandurii Târgu Jiu Under 17 şi LPS Slatina au jucat miercuri pe noul sintetic din municipiu un meci contând pentru etapa a 3-a a campionatului. Pandurii a câştigat cu 6-0, devenind echipa cu cel mai bun atac şi cea mai bună apărare din grupă, cu 12 goluri marcate şi 2 primite.

Scorul a fost deschis de Ianis Stăniloiu în minutul 4, iar Roberto Pirtea a majorat scorul la 2-0, în urma unei centrări din corner. Scorul de 3-0 a venit în urma unei lovituri libere executate de Lucian Bărăitaru în minutul 21, mingea fiind deviată în poartă de jucătorul oaspeţilor Florian Cazacu. Minutul 25 al primei reprize a venit cu golul 4 marcat de Horaţiu Peia din lovitură de pedeapsă. Două minute mai târziu, Peia a făcut dubla, ducând scorul la 5-0 înainte de pauză. Scorul final, de 6-0, a fost stabilit de Leo Bonculescu, prin golul marcat în min. 80.

Următoarea etapă va fi sâmbătă, 25 august, când Pandurii U17 va face deplasarea la Craiova, unde se va confrunta cu liderul grupei, CSJ Craiova. (A.A.)