Luptătorii CSS Târgu Jiu, rezultate bune la Oneşti

Clubul Şcolar Sportiv (CSS) din Târgu Jiu a fost prezent cu numeroşi sportivi, în perioada 1-4 noiembrie, la Campionatul Naţional de Lupte rezervat juniorilor III şi IV de la Oneşti, judeţul Bacău. În finala campionatului naţional, CSS Târgu Jiu a calificat nu mai puţin de opt sportivi. Andrei Fulger s-a clasat pe locul al II-lea la categoria 41 kg, la fel şi Radu Istratie, la categoria 38 kg. Constantin Nişulescu a obţinut locul al III-lea la categoria 44 kg, iar Denis Avram, locul al V-lea la categoria 35 kg. De asemenea, Paul Ghinea a concurat la categoria 44 kg şi s-a clasat pe locul al IV-lea. Paul Sava s-a clasat pe locul al VIII-lea la categoria 75 kg, iar Denis Dan a ocupat locul zece la categoria 29 kg, la fel ca Alexandru Fulger, care a concurat la categoria 38 kg. Sportivii sunt antrenaţi de profesorii Rareş Voicescu, Sorin Vlădoiu şi Gheorghe Munteanu.