Pandurii au învins FC Cisnădie, scor 2-1

Elevii lui Grigoraş au reuşit ieri o altă victorie cu 2-1 într-un meci amical. De această dată adversarul a fost FC Cisnădie, formaţie din liga a treia de al cărui teren Pandurii s-au folosit în acest stagiu. Grigoraş a folosit şi de această dată toţi atacanţii disponibili şi a început partida cu trei dintre ei pe teren. Lemnaru a fost marcatorul ambelor goluri ale pandurilor, primul dintr-o pasă a lui Popete în faţa porţii iar al doilea după o acţiune proprie. Gazdele au ratat un penalti imediat după pauză când Viera a pus mâna pe minge în careu, dar au înscris golul de onoare după ce Grigoraş scosese cam toţi titularii de pe teren, inclusiv pe Mingote din poartă. În primul unsprezece au evoluat Mingote, Popete, Viera, Chiricheş, Grecu, Voiculeţ, Pintilii, Vranjes, Aportu, Lemnaru şi Stromajer. În prima repriză Voiculeţ a fost înlocuit de Nistor iar după pauză au mai intrat pe teren Horvat, Neagu, Cristea, pleaşcă, Rada, Tătaru, Avramescu şi Voinea. Grigoraş îşi va mai pregăti jucătorii la Sibiu până joi inclusiv, vineri echipa urmând să plece la Severin pentru meciul cu CFR.