Pandurii II, eliminată din Cupa României

Pandurii II Târgu Jiu a fost învinsă miercuri de divizionara secundă FC Caransebeş, scor 0-2, într-un meci disputat pe stadionul “Municipal” din Târgu Jiu şi care a contat pentru turul III al Cupei României. Oaspeţii au condus la pauză cu 1-0 prin golul din minutul 38 al lui Sabin Lupu, mijlocaş împrumutat de Pandurii II la Caransebeş. Cele două echipe au ratat rând pe rând şanse mari de gol, dar cei care au înscris din nou au fost oaspeţii prin Negoescu din apropierea careului mic al gorjenilor. Acest gol marcat în minutul 51 a fost şi ultimul al meciului în ciuda eforturilor tinerilor panduri, majoritatea de 18-19 ani, de a reveni în meci. La partidă au asistat şi fotbaliştii de la echipa mare în frunte cu antrenorul principal Petre Grigoraş şi staff-ul tehnic al acestuia. Au fost prezenţi de asemenea la meci preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Pandurii Târgu Jiu, Mihai Prunariu precum şi secretarul general, Daniel Băloi. Din partea oaspeţilor l-am remarcat în conducere pe George Galamaz, fost fundaş la Steaua Bucureşti sau Unirea Urziceni. În urma acestui rezultat, FC Caransebeş s-a calificat în turul IV al Cupei României în timp ce micii panduri aşteaptă acum debutul ligii a III-a, debut programat pentru finalul lunii august. (A.P.)