Pustai l-a bătut pe Hagi

Pandurii s-au impus clar cu scorul de 4 la 1 în meciul cu echipa lui Hagi, Viitorul Constanţa. Scorul a fost deschis de lituanianul Matulevicius, dar înainte de asta constănţenii au ratat un penalty prin Cârstocea la 0-0. Benzar a readus egalitatea în minutul 41, dar acelaşi Matulevicius i-a băgat în avantaj pe gorjeni la cabine, chiar cu riscul de a pierde câţiva dinţi! Repriza a doua a fost la discreţia pandurilor. Mamele a marcat din pasa aceluiaşi Matulevicius, omul meciului de departe. Anton a stabilit scorul final cu un şut perfect cu stângul după o recuperare şi un assist perfect din partea lui Răduţ. Pandurii revin pe locul 3, cu 56 de puncte, la fel ca Petrolul, cu două mai mult ca Astra şi trei mai mult ca Dinamo.