Cine sunt cei 70 de primari din Gorj după alegerile din 9 iunie

Numărătoarea voturilor s-a încheiat, stabilindu-se astfel cine sunt cei 70 de primari din Gorj care au câștigat alegerile.

Lista completă:

1.    Albeni – Marius Cristinel Țîrcomnicu - PNL

2.    Alimpești – Daniel Floarea - PNL

3.    Aninoasa – Marius Dimulescu - PNL

4.    Arcani – Aristică Coiculescu - PSD

5.    Baia de Fier – Dumitru Turbăceanu - PSD

6.    Bălănești – Ovidiu Pungan - PSD

7.    Bălești – Mădălin Ungureanu - PSD

8.    Bărbătești – Adrian Mangu - PSD

9.    Bengești-Ciocadia – Victor Geogia - PSD

10. Berlești – Iulian Berlescu - PNL

11. Bâlteni – Marius Popescu - PSD

12. Bolboși – Ghoerghe Știoclei - PSD

13. Borăscu – Constantin Țucu - PSD

14. Brănești – Gheorghe Stoichițoiu - PSD

15. Bumbești-Pițic – Irina Cojocaru - PSD

16. Bustuchin – Ion Ciocea - PSD

17. Câlnic – Dumitru Vulpe - PNL

18. Căpreni – Augustin Radu Bîrdăcel - AUR

19. Cătunele – Florinel Țuilă - PSD

20. Ciuperceni – Matei Claudiu Dragotă - PNL

21. Crasna – Aurel Vamvu - PSD

22. Crușeț – Teodor Godeanu - PSD

23. Dănciulești – Marius Dumitra – Bădescu - PSD

24. Dănești – Silviu Filip - PSD

25. Drăgotești – Vili Pasăre - PSD

26. Drăguțești – Dumitru Ion Popescu - PSD

27. Fărcășești – Constantin Drăgoescu - PNL

28. Glogova – Gheorghe Alpredi - PSD

29. Godinești – Coman Aurariu - PSD

30. Hurezani – Gheorghe Cîrstea - PSD

31. Ionești – Sorin Lambu - PSD

32. Jupânești – Ion Gîrniceanu - PSD

33. Lelești – Laurențiu Turcilă - PSD

34. Licurici – Vasile Măciucă - PNL

35. Logrești – Adela Țana - PSD

36. Mătăsari – Gheorghe Gașpăr - PSD

37. Mușetești – Ion Cosmin Băban - PSD

38. Negomir – Tudor Oiță - PSD

39. Padeș – Mihăiță Gabriel Troacă - PSD

40. Peștișani – Cosmin Pigui - PSD

41. Plopșoru – Ștefan Șoșoi - PNL

42. Polovragi – Gheorghe Epure - PSD

43. Prigoria – Cătălin Claudiu Bogdan - PSD

44. Roșia de Amaradia – Liviu Cotojman - PNL

45. Runcu – Adi Cîmpeanu - PSD

46. Săcelu – Gheorghe Dumitrelea - PNL

47. Samarinești – Iulian Giurgescu - PNL

48. Săulești – Constantin Drăghici-Rucsanda - PSD

49. Schela – Gabriel Deteșan - PNL

50. Scoarța – Ion Stamatoiu - PSD

51. Slivilești – Sorin Bucurescu - PSD

52. Stănești – Constantin Bicheru - PSD

53. Stejari – Ion Budilică - AUR

54. Stoina – Marian Fota - AUR

55. Țânțăreni – Robert Ciuturean - PSD

56. Telești – Romulus Bîldea - PSD

57. Turburea – Ion Bîrcă - PSD

58. Turcinești – Ion Dijmărescu – PNL 

59. Urdari – Mihai Calotă - PNL

60. Văgiulești – Constantin Pîrjol - PSD

61. Vladimir – Marius Vijulan - PSD

62. Târgu Jiu – Marcel Romanescu - PSD

63. Turceni – Constantin Popescu - PNL

64. Novaci – Dumitru Leuștean - PSD

65. Motru – Cosmin Morega - PSD

66. Rovinari – Robert Filip - PNL

67. Tismana – Narcis Petre Remetea - PSD

68. Târgu Cărbunești – Dănuț Birău - PSD

69. Țicleni – Constantin Radu - PSD

70. Bumbești Jiu – Constantin Bobaru - PSD

Vizualizări: 4,382

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Administrație:

Citește și: