Concursul Cupa TOP şi-a desemnat câştigătorii

Clubul sportiv Tenistar Tg Jiu, împreună cu Federaţia Română de Tenis, a organizat în perioada 8-10 octombrie Cupa „TOP” la tenis de câmp. Concursul, înscris în calendarul naţional, s-a desfăşurat la categoriile de vârstă 10, 12, 14 şi 16 ani la băieţi şi fete.
Concursul a fost foarte disputat, pe terenurile bazei Mirual înfruntându-se copii din Tg Jiu, Motru, Severin, Craiova, Petroşani, Rm. Vâlcea sau Alexandria. Sportivii gorjeni au făcut o figură frumoasă şi au obţinut rezultate meritorii, anunţă organizatorii. Diana Fernolend din Motru la fete 10 ani, Bianca Barbulescu (ATC Elite) la 14 ani fete si Cezar Vilceanu (Tenistar Tg Jiu) la 14 ani băieţi au câştigat concursul, clasându-se pe primul loc după evoluţii foarte bune.
De asemenea sportivii gorjeni au avut si alte clasari pe podium la Cupa “TOP”: la 12 ani fete Sara Pistol (ATC Elite) a obţinut locul 2, Cristiana Baloi (ATC Elite ) locul 3 şi Stefania Chertes (Tenistar Tg Jiu) locul 4; la 12 ani băieţi Ovidiu Pătraşcu (CS Tg Jiu) si Alex Ciora locul 3; la 14 ani fete, Cezara Pencea (Tenistar Tg Jiu) loc 2, Cristiana Visan (ATC Elite) loc 3; la 14 ani băieţi Bogdan Pătraşcu (CSS Tg Jiu) loc 3; la 16 ani băieţi Claudiu Schinteie, pregatit de antrenorul Bogdan Bala, locul 2.
In perioada 22-25 octombrie baza Mirual va găzdui un nou concurs dedicat tinerilor tenismeni la categoriile 10, 12 si 14 ani. (A.A.)