Cum a reușit FCSB să se bată singură în meciul cu Universitatea Craiova

Meciul dintre Universitatea Craiova și FCSB disputat duminică seară s-a încheiat cu scorul de 2-1, în etapa a 11-a din Superliga. Finul Mirel Rădoi l-a învins însă pe nașul Gigi Becali cu un autogol al lui Răzvan Oaidă.

Meciul dintre Universitatea Craiova și FCSB s-a jucat duminică seară, în cadrul etapei a 11-a din Superliga, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar oltenii au învins cu scorul de 2-1. Bogdan Mitrea a deschis scorul din penalty, în minutul 31, după ce Joonas Tamm l-a faultat pe Jovan Markovic în careu.

FCSB a restabilit egalitatea în minutul 45+6, după un penalty controversat transformat de către Andrea Compagno. Tot italianul l-a și obținut, după un contact în careu cu Nicușor Bancu.

În partea a doua a jocului, Răzvan Oaidă a înscris în propria poartă, în minutul 66, și a stabilit astfel rezultatul acestei partide, 2-1 pentru Universitatea Craiova.

Vizualizări: 1,218