De ce s-ar putea amâna „derby-ul european” dintre U Craiova şi U Cluj!

Universitatea Craiova și U Cluj sunt ultimele două echipe românești care intră în focurile cupelor europene. Cele două ar trebui să aibă meci direct în etapa a 3-a din SuperLiga, dar partida ar putea fi amânată.

Universitatea Craiova și U Cluj vor debuta în cupele europene odată cu turul 2 preliminar al UEFA Conference League. Ambele vor juca turul în deplasare, pe 24 iulie, în timp ce returul de acasă e programat pe 31 iulie.

Între cele două manșe este însă programat duelul direct dintre Universitatea Craiova și U Cluj. Ele ar trebui să se înfrunte în etapa a 3-a a SuperLigii, luni 28 iulie, de la ora 21:30.

Având în vedere importanța calificării în turul 3 din Conference League, meciul direct al celor două echipe studențești ar putea fi amânat. Conducerea „șepcilor roșii” este de acord.

Universitatea Craiova și U Cluj vor întâlni în turul 2 preliminar din Conference League adversari care nu ar trebui să le pună mari probleme. Dacă oltenii vor juca în dublă manșă împotriva bosniacilor de la Sarajevo, „șepcile roșii” vor da peste armenii de la Ararat-Armenia.

Universitatea Craiova va juca manșa tur în deplasare, la Sarajevo, joi, 24 iulie, de la ora 22:00. Partida retur va avea loc pe stadionul „Ion Oblemenco” o săptămână mai târziu, adică pe 31 iulie, de la ora 20:30.

La fel ca echipa lui Mirel Rădoi și echipa lui Neluțu  Sabău își va disputa meciul tur în deplasare, la Erevan, pe 24 iulie, de la ora 19:00. Ardelenii vor juca returul o săptămână mai târziu (31 iulie), de la ora 20:00, însă nu pe Cluj Arena, ci pe Stadionul Municipal din Sibiu.

Vizualizări: 165

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Sport:

Citește și: