Derby cu 5 goluri la Craiova, decis în prelungiri

Meciul dintre Universitatea Craiova şi FCSB  a fost unul spectaculos, cu cinci goluri marcate. Derby-ul etapei a fost decis în prelungiri de golul lui Andrei Cordea.

FCSB s-a impus cu 3-2 în derby-ul etapei cu Universitatea Craiova, la finalul unui meci nebun disputat pe stadionul „Ion Oblemenco”. Oltenii au condus grație golului marcat de Andrei Ivan din lovitură de la 11 metri, dar s-au văzut conduși la pauză. Gazdele au reușit să egaleze prin Câmpanu, însă meciul avea să se decidă în prelungiri. Andrei Cordea a prins un șut extraordinar la colțul lung în al doilea minut al prelungirilor și a adus victoria bucureștenilor, acesta fiind al doilea succes din tot atâtea meciuri ale antrenorului Toni Petrea de la instalare.