Al doilea eşec din acest sezon înregistrat de Pandurii

Pandurii Târgu Jiu a făcut al doilea pas greşit de la preluarea echipei de către antrenorul Mario Găman. Neînvinsă în turul acestui sezon, echipa a ajuns la al doilea eşec după ce a pierdut meciul de la Orăştie cu CSM Deva.

Pandurii rămâne pe locul patru şi după etapa a 14-a, în care a înregistrat un nou eşec. Al doilea din acest sezon după ce a pierdut anterior meciul cu Voinţa Lupac. Echipa a ajuns la al doilea meci pierdut în retur, sub comanda noului antrenor Mario Găman, dar rămâne încă în obiectivul de a se califica în play-off în acest sezon.

Gorjenii au pierdut meciul cu CSM Deva, disputat pe terenul din Orăştie, meci în care gazdele s-au impus cu scorul de 2-1, după ce au deschis scorul dintr-un penalti, transformat de Mahadi Kayondo în minutul 24  al jocului. CSM Deva a majorat avantajul după pauză prin Andrei Șulea, în minutul 47, Pandurii marcând pentru scorul final de 2-1 prin  Andrei Trușescu, în minutul 50, după cum a informat site-ul oficial al gorjenilor.