Egal în amicalul cu Vâlcea

Pandurii a disputat un amical în compania divizionarei secunde CSM Râmnicu Vâlcea, rezultatul fiind 2-2. Edward Iordănescu l-a folosit pe Bogdan Şandru în prima repriză pe postul de fundaş dreapta, în timp ce tânărul Răzvan Horj, de la echipa secundă a clubului, a fost titular în centrul defensivei. Brazilienii Eric de Oliveira şi Elton da Silva au fost singurii care au rămas pe teren toate cele 90 de minute ale întâlnirii, majoritatea jucătorilor evoluând câte 45 de minute. Gazdele au deschis scorul după 2 minute de joc, dar Mihai Roman a egalat înainte de pauză. Vâlcea a preluat din nou conducerea după un 11 metri, dar tânărul Andrei Piţian a stabilit scorul final cu o lovitură de cap. (A.A.)