Energia Pandurii a învins azi pe Poli Timişoara

Handbaliştii gorjeni au început cu bine seria meciurilor programate azi pentru echipele gorjene care activează în prima ligă. Energia Pandurii s-a impus cu scorul de 28-23 în meciul cu Poli Timişoara, după un joc nu tocmai uşor pentru echipa lui Vasile Stângă. Gorjenii s-au văzut conduşi şi la patru goluri diferenţă pe parcursul primei reprize dar au reuşit să revină în joc şi să intre cu un avantaj de un gol la cabine, scorul la pauză fiind 15-14.

Tot astăzi, de la ora 18:00, fotbaliştii de la Pandurii Târgu Jiu au un meci dificil, tot cu Poli Timişoara, dar în deplasare iar în această seară, de la ora 19:00, baschetbaliştii de la Energia Rovinari vor juca la Târgu Jiu cu U Mobitelco Cluj.