Grigoraş îşi arată valoarea! Pandurii - Târgu Mureş 4-1

Pandurii Târgu Jiu a învins cu 4-1 astăzi pe FCM Târgu Mureş. Meciul, contat pe teren propriu pentru Pandurii, s-a disputat pe stadionul din Severin. Golurile învingătorilor au fost marcate de Voiculeţ '36 (penalti), Băcilă '44 şi Pintilii '55 (penalti), '65. Pentru FCM Târgu Mureş a înscris Munteanu, în minutul 80, din penalti. FCM Târgu Mureş a evoluat în inferioritate numerică, din minutul 40, când a fost eliminat Bruno Fernandes.

1-0: Voiculeţ a deschis scorul dintr-un penalti acordat de centralul Robert Dumitru după un fault în careu la Stromajer.

2-0: Băcilă a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un şut din interiorul careului.

3-0: Pintilii a transformat al doilea penalti acordat echipei Pandurii, după un henţ în careu al lui Topici.

4-0: Acelaşi Pintilii a înscris golul de 4-0 în urma unei acţiuni personale, trecând de doi adversari şi de portar.

4-1: Lucian Munteanu a redus din diferenţa de pe tabela de marcaj, dintr-un penalti acordat după un fault în careu la Vancea.

Pandurii: 80. Mingote - 2. Matei, 3. Viera, 21. Chiricheş, 29. Grecu - 7. Băcilă, 5. Pintilii (27. Vranjes '72), 14: Voiculeţ, 16. Nistor (19. Vranjkovici '87) - 8. Orac, 20. Stromajer (17. Brata '55). Antrenor Petre Grigoraş.

FCM Târgu Mureş: 30: Şteţca - 4. Cordoş, 33. Fernandes, 28. Munteanu, 32. Topici - 83. Vasilache (9. Vancea '62), 7. Stângă (21. Astafei '62), 5. Onicaş, 14. Stere, 17. Roman - 11. Târnăveanu. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Cartonaşe galbene : Pintilii '10, Voiculeţ '69, Viera '80, Băcilă '90 / Bruno Fernandes '34, '40

Cartonaş roşu: Bruno Fernandes '40.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori.