Handbal: Încă un eşec înregistrat de Energia

Handbaliștii Energiei au pierdut și al treilea duel cu Dinamo București. După confruntările din Cupa EHF, Energia s-a deplasat din nou în Capitală pentru întâlnirea cu Dinamo, de data aceasta pentru un meci contând pentru etapa a VI-a a Ligii Naționale. Dinamo s-a impus din nou, scor 32-25. La pauză tabela indica egalitate, 14-14, Dinamo reușind să se desprindă decisiv în ultimul sfert de oră al meciului. La doar o săptămână după returul din EHF, Energia și Dinamo și-au măsurat din nou forțele. Câștig de cauză a avut tot gruparea condusă de Eliodor Voica. Dacă Dinamo a avut și ea absențele ei din lot, nici Sorin Bârză nu s-a putut baza pe serviciile golgheterului Florin Acatrinei, care are o fisură de peroneu după ultimul meci, cel cu HC Adrian Petrea. (A.P.)