Minerul Motru a învins Primavera la Craiova

În seria a IV-a a ligii a III-a, două dintre cele trei echipe gorjene care activează în zona Olteniei au înregistrat rezultate bune. Minerul Jilţ Mătăsari a întâlnit acasă pe Ralbex Turcineşti pierzând însă meciul cu scorul de 1-2. Pentru gazde a înscris Badea, în minutul 39, în timp ce de la oaspeţi cele două goluri au fost reuşite de Daviţoiu în minutul 64 şi Geoagă în minutul 84. Cea de-a treia echipă gorjeană din această serie, Minerul Motru, a trecut cu scorul de 3-2 de echipa a doua a Universităţii Craiova, FC Primavera. Pentru oltenii din Craiova au marcat Ologu din penalty în minutul 16 şi Roman în minutul 65 iar pentru motreni au înscris Mihai Laurenţiu în minutul 18, Bălan în minutul 19 şi Cristi Laurenţiu în minutul 75. Minerii din Motru sunt cel mai bine clasaţi după zece etape ocupând locul şase cu 16 puncte, Minerul Mătăsari fiind pe locul nouă, iar Ralbex pe poziţia a XII-a.