Oltenii se făcură iar de râs în Europa

Meciul dintre KF Laci şi Universitatea Craiova s-a încheiat cu scorul de 1-0.  Oltenii s-au făcut din nou de râs și tremură pentru calificarea în Conference League.

Universitatea Craiova s-a făcut iar de râs în Europa! De această dată, oltenii au pierdut în Albania cu modesta KF Laci, scor 0-1. Koljic a ratat o ocazie în primele minute, apoi oaspeții au avut o altă șansă de a deschide scorul în Albania. În cele din urmă, Zarubica a dat lovitura decisivă pe contraatac, Laci reușind unicul gol al meciului în minutul 36.

Gazdele s-au apărat exact în repriza secundă, una în care echipa lui Ouzounidis a suferit teribil, demonstrând din nou de ce marchează atât de greu în acest debut de sezon.

Peste o săptămână, cele două echipe se vor întâlni în Bănie, însă Universitatea are un mare dezavantaj: returul se va disputa fără spectatori. În aceste condiții, s-ar putea ca Anderlecht să meargă în Albania, iar oltenii să rateze o dublă importantă în Europa.

Vizualizări: 2,264