Orașul care are dozatoare cu dezinfectant pentru fiecare scară de bloc

Autoritățile locale din Turceni au achiziționat dispozitive cu dezinfectant pentru fiecare scară de bloc. În perioada următoare acestea vor fi montate.”Sănătatea orașului nostru este prioritară. Vom monta 100 de dispozitive cu dezinfectant în fiecare scară de bloc și la intrarea în fiecare instituție publică. Am încredere în dumneavoastră că vor fi folosite des și veți da dovadă de responsabilitate în îngrijirea acestora”, a precizat primarul din Turceni, Cristina Cilibiu.

Primăria din Turceni a achiziționat și măști de protecție pentru cei care intră în contact cu publicul. ”Ne preocupă calitatea serviciilor oferite de instituțiile publice din orașul nostru cât și sănătatea celor care lucrează pentru cetățeni. Astfel, am asigurat măști de protecție pentru: Poliția Orașului Turceni, Serviciul Public, Poliția Locală, SC Turcenisal SRL, ApaRegio Turceni, APIA, Asociația Salubris și Asociația de Proprietari”, a mai spus Primarul din Turceni.

Galerie foto


Vizualizări: 2,411

Trimite pe WhatsApp

Alte articole din Administrație:

Citește și: