Pandurii, bătuţi măr de ruşii lui Dorinel Munteanu !

Pandurii au pierdut categoric cel mai tare amical de până acum al verii, 0-4 cu ruşii de la Kuban Krasnodar. Pustai a trimis în teren un 11 apropiat de cel pe care are de gând să-l folosească în primul meci oficial din Europa League, dar ruşii antrenaţi de Dorinel Munteanu au rezolvat soarta partidei în 6 minute. Au marcat de 3 ori între minutele 29 şi 35 prin Dealbert, Tsoraev şi Ignatiyev şi au stabilit scorul pauzei. Pustai a apelat la numai 3 înlocuiri, dar elevii săi nu au reuşit să marcheze. Au făcut-o tot ruşii prin vedeta trecută pe la Liverpool şi Marseille, Djibril Cisse care a stabilit scorul final în minutul 88.

Pandurii: Buchta (min. 46, Mingote) – Ungurușan, Paraskevas, Erico da Silva, Momcilovic – Voiculeț (50' Predescu), Anton, Nistor – Buleică (61' Grigoraș), Matulevicius, Ciucur.