Pandurii, înfrângere acasă

Pandurii a pierdut astăzi pe teren propriu, echipa lui Grigoraş fiind învinsă cu 2-1 de Astra Ploieşti. "De departe am fost mai buni în această partidă, am jucat mai bine de departe. Am atacat mai mult, însă nu am concretizat, nu reuşim să finalizăm. Cu toate acestea, Astra a rămas cu punctele. Nu cred că accidentarea lui Chiricheş este gravă, îşi va reveni repede", a spus Grigoraş la Dolce Sport.

Pentru Pandurii a marcat Lemnaru '20, iar pentru Astra au înscris Fatai '3 şi Bruno Miguel '85

Astra a deschis scorul în minutul 3, prin Fatai. Seto a reluat cu capul o centrare a lui Strătilă, mingea a lovit bara şi a ajuns la Fatai care a trimis-o în poartă.

Pandurii a egalat în minutul 20, prin Lemanru, care a înscris de la circa 20 de metri după o centrare a lui Stromajer.

Astra a marcat golul victoriei în minutul 85, prin Bruno Miguel, care a înscris cu capul, din şase metri.