Pandurii, meci spectaculos și rezultat surpriză (FOTO)

Pandurii a învins luni seara Concordia Chiajna cu scorul de 3-2, la pauză 0-1. Chiajna a dechis scorul în min. 6 prin Herea, la o gafă a lui Erico. Pandurii a egalat abia în min. 65 prin Batin, la centrarea aceluiași Erico. Câteva minute mai târziu, Pandurii preia conducerea prin golul lui Hamed.

Minutul 90 a adus tristețea în rândul suporterilor Pandurii, cei de la Chiajna egalând prin golul lui Munteanu. Bucuria oaspeților a fost de scurtă durată, pentru că în minutul 94, Pandurii a marcat golul victoriei, eroul meciului fiind Batin.

Pandurii a acumulat 20 puncte și s-a apropiat la doar trei puncte de Concordia Chiajna și ACS Poli Timișoara, ambele echipe cu care se luptă pentru locul de baraj.

Vizualizări: 4,438