Pandurii Târgu Jiu - Unirea Alba Iulia 2-0 (1-0)

Pandurii au învins în ultima etapă a turului Ligii I pe Unirea Alba Iulia, scor 2-0, echipa din Târgu Jiu urcând pe locul nouă în clasament după meciul din această seară. Cele două goluri ale echipei gazdă au fost marcate de Păcurar din penalti în minutul 39  şi de Stromajer în minutul 59, Unirea Alba Iulia evoluând cu un om mai puţin pe teren din minutul 27 când Varga a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben. Gorjenii reuşesc astfel să spargă ghinionul după zece etape în care nu mai reuşieseră să înregistreze nici o victorie.

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Alba Iulia 2-0 (1-0)
Stadion “Municipal”, spectatori: 2.000
A marcat: Păcurar (min. 39 – din penalti), Stromajer (min. 59)
Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Popete (min. 69 Rusu), Martinovic, Chibulcutean, Cardoso –  Păcurar, Murgan (min. 77 Nalaţi), Stângă, Lazic (min. 56 Grecu) – Raskovic, Stromajer. Antrenor: Liviu Ciobotariu.
Unirea Alba Iulia: Cernea – S. Rădoi (min. 77 S. Costea), Bonacin, Vujadinovic, Bucurică – Olah (min. 85 Selagea) , Dâlbea (min. 64 Grozav), N. Varga, I. Bălan – Fl. Dan – Veljovic. Antrenor: Adrian Falub.
Cratonaşe galbene: Raskovic (min. 13), Popete (min. 43), Murgan (min. 45), Păcurar (min. 60) / N. Varga (min. 22 şi 27), Cernea (min. 39), Vujadinovic (min. 43), S. Rădoi (min,71), Bonacin (min. 74)
Cartonaş roşu: N. Varga (min. 27)
Arbitri: Istvan Kovacs – Eduard Dumitrescu, Radu Ghinguleac.