Pandurii Târgu Jiu au remizat cu FC Drobeta

Pandurii Târgu Jiu a disputat aseară un meci amical cu formaţia de liga a doua FC Drobeta, recent promovată din cel de-al treilea eşalon. Oaspeţii au venit cu prima echipă fiind acum la finalul perioadei de pregătire şi efectuând ultimele retuşuri în vederea stabilirii lotului în timp ce antrenorul Sorin Cârţu a trimis pe teren rezervele de la jocul cu Astra Ploieşti şi o serie de jucători care nu au intrat în vederile sale pentru meciul din prima etapă. Partida disputată pe terenul trei din incinta complexului sportiv Municipal, a început la ora 18:30 şi s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, golurile celor două formaţii fiind marcate de Stoica pentru FC Drobeta în minutul 34 şi de Vlăduţ Ilie pentru Pandurii în minutul 55. În prima repriză antrenorul Sorin Cârţu i-a trimis pe teren pe Mingote, Rusu, Lima, Rada, Diaconu, Basara, Murgan, Nalaţi, Dedu, Lazici şi Arrieta. Pe parcursul reprizei a doua au mai jucat: Livşit, Luţu, Mohora, Pleaşcă, Ilie, Moldovan şi Tătaru, cei mai mulţi fiind juniori ai clubului Pandurii.Pe timpul amicalului echipa care a jucat la meciul de la Ploieşti a efectuat antrenamentul obişnuit pe terenul sintetic.

Pandurii vor fi arbitraţi de Robert Dumitru

Partida pe care Pandurii Târgu Jiu o va susţine sâmbătă la Târgu Jiuu va fi condusă la centru de arbitrul Robert Dumitru. Acesta va fi ajutat la cele două margini de Adrian Vidan şi Vasile Marinescu iar rezervă va fi Florin Ghimbăşean. Observatori patridei de la Târgu Jiu vir fi Gheorghe Moise şi Ion Turculeanu.